У четвірці претендентів на світову шахову корону – українка Марія Музичук

30 березня 2015, 12:22
В 1/4 фіналу Марія Музичук здолала рейтинг-фаворита Конеру з Індії 2,5:1,5 і пройшла в 1/2

Марія вже могла вести в рахунку

При тому, що всі попередні матчі ЧС Конеру виграла з рахунком 2:0. А ось друга з сестер Музичук, Ганна, цей раунд не подолала, поступившись шведці Крамлінг – 3,5:2,5. "У Ганни був не дуже вдалий укорочений контроль, – пояснив нам причину поразки її батько Олег Музичук. – Партії зі звичайним контролем завершилися внічию, а вже з цим укороченим (спочатку партії по 25 хвилин плюс 10 секунд за хід, потім по 10 хвилин плюс 10 секунд за хід – Авт.) не вийшло. З ним треба трохи везіння. Марії ось більше пощастило. Конеру впадала в цейтнот і там помилялася. А Марія грала добре. Правда, на тай-брейках з укороченим контролем у Конеру була трохи краще позиція. У Марії не було багато часу на обдумування наступного кроку, і тоді навіть очевидний хід виходить не завжди правильним. Тим не менш, перемогу вона здобула".

Вчора українка провела першу зустріч 1/2-й з індійкою Дронаваллі, і майже п'ятигодинна дуель завершилася нічиєю. "У Марії були шанси на перемогу, але суперниці вдалося встояти. Харіка – дуже відома і сильна шахістка, вона входить в еліту світових шахів". Наостанок Музичук-старший зазначив, що організація чемпіонату Марії подобається: "Зал великий, повітря свіжого багато, закрита територія, на яку нікого не впускають". Сьогодні пройдуть другі гри півфіналу, а завтра, якщо буде потрібно – тай-брейк.