У Бразилії цю дату викреслили з календаря: шість років тому Німеччина познущалася над господарями ЧС

8 липня 2020, 19:59
У півфіналі "мундіалю" німці розгромили бразильців, а потім виграли і фінальний матч

Дату 8 липня 2014 року бразильські шанувальники футболу можуть згадувати тільки в кошмарних снах. У цей день їхня збірна була розгромлена німецькою командою в півфіналі чемпіонату світу. Причому та поразка стала однією з двох найбільших в історії "пентакампеонів". До речі, недавно виповнилося 66 років "Бернського побоїща", коли в кровавому чвертьфіналі бразильці поступилися угорцям.

А шість років тому бразильці були господарям "мундіалю" і вважалися фаворитами в боротьбі за "золото". Однак півфінал із збірною Німеччини обернувся страшним розчаруванням. Жуліо Сезар, Давид Луїс, Фернандіньйо, Бернард, Марсело, Галк були розбиті "Бундестімом" – 1:7. З 11-ї по 29-шу хвилину Мюллер, Клозе, Хедіра і двічі Кроос відправили п'ять м'ячів у ворота підопічних Луїса Сколарі. У другому таймі дублем відзначився Шюррле, а збірна Бразилії зуміла відповісти лише голом Оскара на останній хвилині.

Якби не той забитий м'яч півзахисника "Челсі", то поразка 0:7 стала б найбільшою в історії бразильців. А так виявилася "лише" повторенням розгрому 0:6, який рівно сто років тому, в 1920-му, вчинили майбутнім п'ятикратним чемпіонам світу уругвайці. Тоді Німеччина стала чемпіоном світу вчетверте, здолавши Аргентину з Мессі в додатковий час, а деморалізована Бразилія здала Нідерландам матч за третє місце – 0:3.

Дивіться, як минулого року збірна Бразилії обіграла в гостях команду Чехії в товариському матчі