Програв битву за золото на фініші. Український плавець став другим у стометрівці брасом

1 вересня 2021, 14:19
У змаганнях з плавання українські спортсмени завоювали ще дві нагороди

Олексій Федина здобув срібло на Паралімпіаді-2020 / Фото: Getty Images

У запливі на 100 метрів брасом Україна розраховувала на медалі вищої проби. Наші надії були пов'язані з виступом Олексія Федини – п'ятиразового чемпіона Паралімпійських ігор.

У фіналі 100-метрівки брасом українську збірну представляли три спортсмени – Олексій Федина, Сергій Кліпперт і Данило Чуфаров.

Стартові 50 метрів були за Олексієм, який випереджав своїх суперників. Здавалося, "золото" буде українським, але на фініші Федину випередив Валі Ісрафілов з Азербайджану. "Бронзу" завоював представник ПКР Артур Саіфутдінов. Два інших українці Сергій Кліпперт та Данило Чуфаров фінішували на п'ятому і шостому місцях.

Ще одну нагороду у плаванні завоювала Ярина Матло. Українська плавчиня виступала на дистанції 100 метрів брасом, клас – S12.

У фінальному запливі з великою перевагою першою була бразильська спортсменка Марія Гомес Сантьяго. Другою була представниця ПКР Дарина Лук'яненко. Українка Ярина Матло фінішувала третьою, в її активі "бронза".

Сьогодні українські паралімпійці виграли сім медалей: "золото", два "срібла" і чотири "бронзи".

Всього на рахунку України 74 медалі: 16 золотих, 35 срібних і 23 бронзові. У загальному медальному заліку Україна посідає шосте місце.