Керує автомобілем однією лівою... ногою: єдиний у світі автогонщик без рук

1 лютого 2020, 22:22
Польський пілот вже 10 років керує автомобілем без рук

Бартош Осталовскі / Фото: Instagram

Поляк Бартош Осталовський є єдиним у світі професійним автогонщиком, у якого немає рук. Він утратив обидві кінцівки внаслідок аварії на мотоциклі ще в 2006 році. Тим не менше це не завадило йому втілити свою мрію і стати професійним гонщиком. Він став першою людиною у світі без рук, кому видали гоночну ліцензію.

Бартош бере участь у змаганнях з дрифтингу – це такий вид гонок, коли гонщику потрібно плавно проходити повороти і круті віражі на трасі, використовуючи керований занос на максимально можливій швидкості.

Осталовський керує автомобілем за допомогою плеча і ніг – педалями й ручним гальмом він управляє правою ногою, плечем перемикає передачі, а лівою ногою крутить кермо. Подивіться, як він легко управляється на трасі.

Нещодавно Бартош став гостем програми знаменитого гонщика Кена Блока, де показав спеціально перероблений під нього автомобіль Nissan Skyline GT-T R34 і разом з шоуменом проїхався трасою. Додамо, що в професійних гонках поляк виступає з 2010 року.

Раніше ми писали, що 40-річний чемпіон Формули-1 ходить по канату і присідає на ньому на одній нозі. Пілот "Альфа Ромео" Кімі Райкконен почав підготовку до наступного сезону.

Нагадаємо, що кілька днів тому мотогонщик Едвін Стравер помер через тиждень після аварії на "Дакарі". Мотоцикліст потрапив в аварію на 11-му етапі ралі-рейду. Він став другою жертвою ралі-рейду в Саудівській Аравії.