Українські гімнасти Верняєв і Радивилов пробилися до фіналів чемпіонату світу

26 жовтня 2018, 23:08
У командному заліку збірна України показала дев'ятий результат

Олег Верняєв на брусах. фото Апостроф

Сьогодні завершилися кваліфікаційні змагання на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики, який проходить в Катарі (Доха), у чоловіків. Як і очікувалося, головні надії українських уболівальників пов'язані з двома топ-фігурами нашої гімнастики – олімпійським чемпіоном 2016 року Олегом Верняєвим та Ігорем Радивіловим, який нещодавно привіз срібло з чемпіонату Європи.

Вони показали хороші індивідуальні результати ще в перший день кваліфікації.

Після другого, коли в справу вступили серйозні конкуренти, показники наших зірок злегка просіли. Проте, Верняєв пробився до фіналу індивідуального багатоборства, зайнявши в кваліфікації 18-е місце (80,522 бала). Втім, з урахуванням того, що, за умовами турніру, від однієї країни може бути не більше двох атлетів (а значить, Росія і Китай втрачають по одному гімнастові), у Верняєва – 16-е місце в рейтингу фіналістів.

В окремих видах програми для потрапляння в фінал потрібно було виявитися в першій вісімці. Верняєв показав другий результат на брусах, а Радивилов – четвертий на кільцях.

Крім того, Верняєв – другий резервіст (10-е місце) в опорному стрибку, а Петро Пахнюк – третій резервіст на паралельних брусах.

Фінал багатоборства пройде 31 жовтня, на кільцях 2 листопада, а на брусах і опорний стрибок – 3 листопада.

Україна могла отримати в фіналі і цілу команду, але в командному заліку ми були дев'ятими, не потрапивши в топ-8. Україна набрала 243,651 бала, Швейцарія – 245,186.

У жінок кваліфікація розпочнеться 27 жовтня.

Раніше ми писали, що збірна України в медальному заліку літніх юнацьких Олімпійських ігор 2018 посіла десяте місце, завоювавши 23 медалі. Окрім 7 "золотих" в активі української команди 8 срібних і 8 бронзових нагород.