Українки викликали фурор на чемпіонаті Європи з боротьби: три "золота" вже є, сьогодні – ще три фінали

12 квітня 2019, 12:56
Оксана Лівач, Ірина Гусяк та Алла Черкасова стали чемпіонками Європи, сьогодні їх успіх можуть повторити Лілія Горішна, Тетяна Кіт і Аліна Бережна

Алла Черкасова / Фото: xsport.ua

У четвер на чемпіонаті Європи з боротьби, який проходить в Бухаресті, збірна України добилася серйозного успіху. Наші спортсменки завоювали три золоті медалі! Чемпіонками Європи стали Оксана Лівач, Ірина Гусяк та Алла Черкасова, які виграли фінальні сутички в своїх вагових категоріях.

Оксана Лівач завоювала "золото" у ваговій категорії до 50 кг. Українка на шляху до найвищої сходинки п'єдесталу по черзі перемогла азербайджанку Туркан Насирову та представницю Туреччини Евін Демірхан, а у фіналі здолала болгарську спортсменку Міглену Селішку – 6:4.

Ірина Гусяк перемогла в категорії до 55 кг. У чвертьфіналі 28-річна спортсменка перемогла представницю Туреччини Бедіху Гюн, у півфіналі – срібного призера чемпіонату світу-2018 Заліна Сидакова з Білорусі, а у фіналі впевнено здолала болгарку Евеліну Георгієву.

Алла Черкасова стала чемпіонкою в категорії до 68 кг. 29-річна спортсменка спочатку перемогла бронзового призера Олімпіади-2008 Агнешку Вещек, потім шведку Йенні Франссон, яка також є бронзовою олімпійською медалісткою (Ріо 2016), а слідом – представницю Азербайджану українського походження Ірину Нетребу і чешку Аделу Ганзлічкову. Черкасова вперше в кар'єрі виграла золото чемпіонату Європи. При цьому вона є чемпіонкою світу-2018.

Сьогодні після 18:00 на чемпіонаті Європи в Бухаресті – три нових фінали за участю українок! Лілія Горішна (до 53 кг), Тетяна Кіт (до 57 кг) і Аліна Бережна (до 72 к) поборються за золоті медалі ЧЄ. А Ілона Прокопевнюк має шанс поборотися за "бронзу" – для цього їй потрібно виграти ще одну "втішну" сутичку.

Раніше бронзові медалі завоювали наші чоловіки – Василь Шуптар і Олександр Хоцяновський.