Українка увійшла в топ-10 спринтерської гонки на етапі Кубка світу в Оберхофі

9 січня 2015, 17:44
Кращий результат в нашій команді показала біатлоністка Наталія Бурдига

Спринтерську гонку в Оберхофі виграла Вероніка Віткова. фото AFP

Оберхоф продовжує показувати крутий норов і дарувати сюрпризи. Сьогодні знову сильний вітер зробив стрілянину спортсменок лотереєю. Але перемогу в жіночому спринті здобула не найбільш точна, а поєднала ураганний хід з прийнятними двома промахами Вероніка Віткова! Чеська біатлоністка на останньому колі відіграла невелике відставання від лідируючих після стійки суперниць і завоювала першу особисту перемогу в Кубку світу!

Друге і третє місця на подіумі дісталися італійським спортсменкам. Доротея Вірер обмежилася єдиним промахом в лежанні, а Ніколь Гонтье стала однією з небагатьох спортсменок, впоралися зі стрільбою ідеально! Для Гонтье це перший подіум у кар'єрі на етапах Кубка світу.

Також абсолютну точність показала і Наталія Бурдига, вперше в нинішньому сезоні піднялася в топ-десятку Кубка світу! Наташа після стійки виходила четвертої, але швидкості бігу вистачило лише для того, щоб фінішувати десятою. Але й цього результату для Бурдиги виявилося достатньо, щоб забезпечити собі місце в недільному мас-старті!

Другою з українок стала Валя Семеренко. Але гонку для лідера нашої збірної складно визнати задовільною: після одного промаху в лежанні, на другому рубежі Валя пішла на три штрафних кола і на фініші зуміла лише зачепитися за залікову зону з 35-м часом.

Третьою спортсменкою, яка заробила очки для Кубка націй, стала Анастасія Меркушина. Але три промахи дозволили Насті фінішувати лише 59-ю. Ірина Варвинець і Ольга Абрамова помилялися при стрільбі ще більше і на фініші показали 73-й і 74-й результат.

Непростим видався спринт і для лідерів Кубка світу. Кайса Макаряйнен і Дар'я Домрачева по чотири рази йшли на додаткові 150 метрів і в підсумку виявилися лише наприкінці другого десятка.

Тим не менш, Кайса продовжує впевнено лідирувати в Кубку світу, збільшивши свою перевагу від найближчої переслідувачки до 109 очок! Причому другий тепер є вже не Валя Семеренко, а Доротея Вірер. Українка відстає ще на 4 пункти, Дар'я Домрачева йде четвертою ще в 4 очках позаду.

Провальна гонка в Кубку націй відкинула нашу команду ще на одну позицію вниз – після Оберхофа ми пропускаємо ще й збірну Росії. Лідирувати продовжує команда Німеччини, але щільність результатів обіцяє захоплюючу боротьбу за перемогу в командному заліку.

Завтра в Оберхофі відбудеться спринт у чоловіків. І погода не обіцяє, що кількість сюрпризів виявиться меншою.