Українка Беломоїна стала чемпіонкою Європи з маунтинбайку

30 липня 2017, 20:32
Наша спортсменка вирвалася в лідери вже на першому колі і поступово нарощувала свою перевагу

Яна Беломоїна - чемпіонка Європи. фото twitter

Яна Беломоїна стала чемпіонкою Європи з маунтинбайку в олімпійській дисципліні крос-кантрі. Українка здобула впевнену перемогу на альпійській трасі в італійському Дарфо-Боаріо-Термі.

24-річна спортсменка з Луцька була запрошена на старт першою, оскільки саме вона очолює рейтинг UCI в крос-кантрі. Дворазова учасниця Олімпійських ігор вирвалася в лідери вже на першому колі і поступово нарощувала свою перевагу. 6 кіл дистанції Яна на відміну від своїх суперниць проїхала безпомилково. Лінда Індерганд і Полін Ферран-Прево, які переслідували нашу велосипедистку, не обійшлися без падінь.

В результаті Беломоїна фінішувала з величезним запасом. Її підсумковий час 1:24:36.

23-річна швейцарка Лінда Індерганд, яка завоювала срібло, відстала від українки на 3 хвилини 25 секунд. Бронзу завоювала норвежка Гун-Ріта Дахле, яка програла Яні 4:08.

Нагадаємо, що на торішньому чемпіонаті Європи Беломоїна не зуміла фінішувати. У 2013 році тоді ще 20-річна спортсменка вже ставала кращою на континенті, однак у віковій групі U-23. У 2015-му вона стала бронзовим призером дорослого чемпіонату світу.

У нинішньому сезоні Яна виграла два етапи Кубка світу – в Альбштадті і в Вальнорді, завдяки чому очолює загальний залік.

В кінці минулого року перший український призер ЧС з маунтинбайку та дворазова учасниця Олімпіад Яна Беломоїна розповіла нам про перегони-бойовики і один велосипед на десятьох.