Україна повернула статус фаворита в чоловічих 50-метрівках

9 серпня 2018, 09:36
Андрій Говоров бере медалі на четвертому чемпіонаті Європи поспіль

Андрій Говоров. Фото AFP

Підкорюємо плавальну "Європу" з двох фронтів: поки Михайло Романчук збирає медальний набір на довгих дистанціях, Андрій Говоров продовжує українську "коротку" традицію. На чемпіонаті Європи в Глазго наш володар світового рекорду в 50 м батерфляєм (22,27 с) захистив у цій дисципліні європейський титул, причому з рекордом континенту – 22,48 с (побив свій же).

Це четверта медальна "Європа" Говорова поспіль! У 2012-му він завоював дебютну "бронзу" в 50 м вільним стилем і з тих пір обов'язково повертається з ЧЄ мінімум з однією нагородою, а всього їх у нього тепер п'ять.

Тим самим він повернув Україні статус фаворита в чоловічих 50-метрівках. За останні 19 років наші спринтери здіймалися на п'єдестал на 10 чемпіонатах Європи з 11! "Просів" тільки 2010-й, коли в плаванні ми взагалі нічого не взяли – якась пауза між Говоровим і Лісогором, нашим попереднім королем спринтів, тільки в брасі. Адже раніше за 50 м на континенті у нас відповідав саме Олег Лісогор (6 медалей, брас), а також Сергій Бреус (3, батерфляй) і Олександр Волинець (2, вільний).

Для України медаль Андрія стала 18-ю на цій "мульти-Європі", що об'єднала сім видів спорту, і вже 6-м "золотом".

Вперше чемпіоном Європи став українець Михайло Романчук, який першим фінішував на дистанції 400 метрів вільним стилем. Треба сказати, що у Михайла буде ще можливість виграти континентальні нагороди. Він виступить в Глазго на дистанціях 800 м вільним стилем.

Пізніше Михайло Романчук завоював ще одну медаль на чемпіонаті Європи з плавання. Українець менше секунди програв переможцю запливу Флоріану Веллброку.