Україна програла Казахстану на ЧС з хокею і втратила шанси залишитися в Дивізіоні 1А

26 квітня 2017, 22:44
Наші хокеїсти відігралися після першого періоду, але впоратися з суперником в останньому періоді не змогли

Фото fhu.com.ua

Маючи три поразки в трьох матчах ЧС, в поєдинку з Казахстаном відступати було нікуди. Так, до старту київського мундіалю зустрічі з його фаворитом ми чекали з тремтінням у колінах. Але, як показали сенсаційні лідери турніру корейці, і фаворити оступаються. А тут вже у нас – або перемога, або пониження в класі. Про те, щоб потрапити в число двох найкращих збірних і вперше з 2007-го пробитися в еліту, вже і мови бути не могло...

Підтримати збірну у дуелі з Австрією (0:1) приходили гравці київського "Динамо" Хачеріді і Корзун, а на казахів заглянув чемпіон ОІ зі спортивної гімнастики Олег Верняєв.

Взагалі, незважаючи на невтішні результати українців, глядачів на трибунах візуально менше не стало... Вони всі дружно вимагали шайбу і хвалили Ляльку – хоч він і не забивав, але саме в основному за його участю Україна створювала в атаці небезпечні моменти. От тільки реалізація знову кульгала, хоча казахстанці, які бруднувато грали, на рахунку яких дві штрафні хвилини "за удар суперника коліном", досить часто залишали українців у більшості.

Місце у воротах, як і обіцяв тренер "синьо-жовтих" Олександр Савицький, довірили 19-річному дебютанту з "Донбасу" Дяченку, хоча до цього у двох матчах поспіль кращим на майданчику ставав якраз наш голкіпер Захарченко. І втримати свої ворота сухими Дьяченку не вдалося – 0:2 після першої 20-хвилинки. Роздрукував дебютанта кращий бомбардир ЧС, натуралізований канадець Доус. Але другий період поставив все з ніг на вуха. На трибунах вже було почали прощатися з Дивізіоном 1А, як воротаря гостей з передачі Ляльки пробив спочатку Німенко, а потім і Бабинець.
Після 2:2 злегка очманілий від такої результативності господарів Казахстан взяв 30-секундний тайм-аут. А на останню перерву, команду, яка покидала лід, глядачі проводжали стоячи, скандуючи: "Молодці!"

На старті третьої 20-хвилинки швидкою шайбою українців приголомшив Михайлис. Обидві команди були обережними, уникали вилучень, глядачі несамовито гнали господарів вперед, але знову забили казахи – до двох передач Боченскі додав ще й шайбу. Напередодні матчу представники нашої ослабленої травмами збірної обіцяли, що будуть битися в останніх двох зустрічах і навіть вмирати на льоду. І слово тримали, але слабка реалізація в атаці підписала "синьо-жовтим" вирок на домашньому льоду – четверту поразку – 2:4, і зустріч з Кореєю в п'ятницю стала для України формальністю.

Приз кращому гравцеві матчу у складі збірної України отримав воротар Богдан Дяченко, у казахстанців – Кевін Деллман.

Чемпіонат світу у Дивізіоні 1В, куди через рік після перемоги в Загребі знову вилітає Україна, проходить у ці ж терміни в Белфасті, так що остаточно майбутні опоненти "синьо-жовтих" визначаться тільки в суботу. Але серед тих, хто найшвидше не вилетить і не підвищиться в класі – Хорватія, Естонія і той, хто програє у сьогоднішній битві Великобританія-Литв. Щоб повернутися у другий за силою дивізіон світового хокею, через рік нам знову потрібно брати "золото" на ЧС в групі В.
Казахстан – Україна– 4:2 (2:0, 0:2, 2:0).

Кидки – 47:22

Шайби: 1:0 Найджел Доус (03:21), 2:0 Мартен Сен-П'єр (19:59), 2:1 Дмитро Німенко (34:25), 2:2 Сергій Бабинець (35:16), 3:2 Микита Михайлис (41:59), 4:2 Брендон Боченскі (57:04)