Спали та їли на стадіоні по черзі: п'ять років тому зіграли найдовший футбольний матч

5 червня 2020, 14:07
Поєдинок на домашній арені Саутгемптона тривав цілих 102 години і був внесений до Книги рекордів Гіннеса

Найдовший матч в історії футболу / Фото: BBC Sports

П'ять років тому в Англії відбувся найдовший матч в історії футболу. Поєдинок на домашній арені "Саутгемптона" – "Сент-Мері" тривав цілих 102 години і був внесений до Книги рекордів Гіннеса. Раніше ми також повідомляли, що в США відбувся найтриваліший матч в історії бейсболу.

5 червня 2015 року на полі зійшлися дві команди товариства Testlands Support Project, за кожну з яких було заявлено по 18 футболістів. З рахунком 910:725 перемогли гравці в червоній формі. Отже, "червоні" і "білі" разом забили 1635 м'ячів, в середньому по 320 за день або по 13 за годину. А 25 тисяч фунтів, зібрані завдяки цьому видовищу, пішли на благодійність.

Відзначимо, що зустріч почалася в неділю, а 36 футболістів підтримували гру до п'ятниці і побили попередній рекорд, що належав 101-годинному матчу, який зіграли в 2013 році в Манчестері. Ясна річ, що такий марафон давався учасникам непросто, і гравці по черзі робили перерви на їжу, фізіотерапію і сон.

фото BBC

Взагалі такі тривалі матчі – не така вже й рідкість. Наприклад, у квітні 2009 року Брістольська футбольна академія і "Лідс Беджерс" "з'ясовували стосунки" 36 годин. У тому матчі особливо відзначився форвард "Лідса" Адам Макфі, який забив 75 м'ячів, а його команда виграла – 285:255.

Чотири роки тому в Чилі пройшов 120-годинний футбольний поєдинок. У ньому взяло участь 2375 людей. А ще раніше, 5 листопада 2008 року, в Аргентині, в містечку Нікочеа, завершився футбольний марафон за участю команд "Символ із міст" і "Кращий аргентинський пляж". У підсумку в ньому взяло участь аж 2200 гравців! А зустріч, що тривала 75 годин, завершилася внічию – 822:822.

Якщо говорити про офіційні матчі, то тут є розбіжності в даних, особливо в ті часи, коли не існувало серій пенальті. Наприклад, на Олімпіаді-1956 Мельбурні збірні СРСР і Індонезії за 90 хвилин не зуміли виявити переможця, як втім і в двох овертаймах по 15 хвилин. Тому було призначене перегравання, і зрештою команди провели на полі друг проти одного 210 хвилин.

Дивіться також, як український гімнаст Віктор Набок потрапив в Книгу рекордів Гіннеса