Знову нічия: Карлсена і Каруану чекають швидкі шахи, бліц і армагеддон

27 листопада 2018, 09:24
У матчі за звання чемпіона світу 2018 року з шахів всі 12 партій завершилися внічию

Знову мирова. фото Twitter

У Лондоні в матчі за шахову світову корону між чинним чемпіоном планети Магнусом Карлсеном ( Норвегія ) і Фабіано Каруаною ( США ) вчора відбулася остання , 12 – а партія класичних шахів . І вона теж , як і11 попередніх партій Карлсена і Каруани, завершилась внічию, після чого рахунок в протистоянні зафіксувався на позначці 6 : 6 .

Як вважають експерти, Карлсен грав більш послідовно і логічно і поступово заробив позиційну перевагу і перевагу в часі. Каруана після невдалої спроби атаки пішов в оборону, а Карлсен, маючи більш вигідну позицію, сам запропонував нічию. Склалося враження, що обидва гросмейстери боялися допустити фатальну помилку.

Сьогодні у них вихідний, а 28 листопада розпочнеться тай-брейк, після якого нічиєї бути вже не може. Передбачено три етапи тай-брейку.

Перший: чотири партії у швидкі шахи з контролем часу (25 хвилин і 10 секунд на хід). Якщо зберігається нічия, переходять до наступного етапу.

Другий: до п'яти серій з двох партій в бліц (5 хвилин і 3 секунди на хід) білими і чорними; переможцем стає шахіст, який першим виграв серію з двох партій. Якщо ж і тут не буде переможця, то переходять до заключного етапу.

Третій: армагеддон – так звана партія смерті. Білі отримують п'ять хвилин, чорні – чотири. Починаючи з 61 ходу, кожному з суперників додається по три секунди на кожен хід. Колір визначається жеребом. При цьому білим потрібно тільки вигравати, а чорні будуть оголошені переможцем навіть у випадку нічиєї
.

Раніше ми писали , що житель півночі Магнус Карлсен поскаржився на холод під час чемпіонського матчу. Чемпіону світу довелося вдягати додаткову вовняну білизну .