Шведи виграли чемпіонат світу з хокею, по буллітах обігравши Швейцарію

21 травня 2018, 00:27
Швейцарці, які не разу не перемагали на ЧС, були дуже близькі до перемоги, але програли

Шведи - чемпіони світу з хокею! фото AFP

Хокеїсти збірної Швеції захистили титул чемпіонів світу, обігравши в фіналі по буллітах команду Швейцарії. Зустріч, що пройшла в неділю в Копенгагені, завершилася з рахунком 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0).

Швейцарці двічі виходили вперед в основний час завдяки голам Ніно Нідеррайтера (17-а хвилина) і Тімо Мейера (24-а), але шведи змогли перевести гру в овертайм зусиллями Густава Нюквіста (18-я) і Мікі Зібанежада (35-я). У додатковій 20-хвилинці командам не вдалося вразити ворота один одного, а в серії буллітів точнішими були хокеїсти "Тре Крунур". Вирішальний кидок виконав Філіп Форсберг.

Шведи стали чемпіонами світу другий рік поспіль і в одинадцятий раз в історії. Швейцарці, жодного разу не перемагали на чемпіонатах світу, в третій раз стали володарями срібних нагород.

У півфіналі шведи з рахунком 6:0 розгромили американських хокеїстів, а Швейцарія сенсаційно обіграла Канаду з рахунком 3:2. Раніше сьогодні в матчі за третє місце збірна США обіграла команду Канади з рахунком 4:1 і отримала бронзові медалі.

Нагадаємо, що вищий дивізіон світової першості за підсумками групового турніру вже покинули збірні Південної Кореї і Білорусі. На наступний рік їх замінять Італія і Великобританія.