Шкільна вчителька фізкультури, яка змусила плакати Шарля де Голля і отримала зупинку трамвая

7 квітня 2020, 15:07
На останній 100-метрівці Олімпіади француженка вибігла з п'ятого місця на перше

Колетт Бессон / Фото: Twitter

74 роки могло виповнитися сьогодні французькій легкоатлетці Колетт Бессон, яка створила приголомшливу сенсацію на Олімпійських іграх 1968 року в Мехіко, коли виграла "золото" на дистанції 400 метрів. Нікому не відома, скромна вчителька фізкультури з провінційного французького містечка стала переможницею фінального забігу на 400 метрів.

Причому на останню 100-метрівку французька красуня виходила тільки п'ятою, але примудрилася розвинути фантастичну на той час швидкість і вибігти з-за спин суперниць до чемпіонства. Колетт, яка до Олімпіади викладала в школі, дала хороший урок більш титулований опоненткам. А її час 52:03 став новим рекордом Європи.

На батьківщині Колетт влаштували пишний прийом. Президент Франції Шарль де Голль зізнався, що після перемоги Бессон у нього на очі навернулися сльози. Природно, після такого успіху вона не могла не отримати орден.

У наступному році Колетт двічі була близька до золотої медалі чемпіонату Європи, який проходив в Афінах. Обидва рази організаторам змагань знадобився фотофініш, щоб визначити, що дійсно Бессон фінішувала другою. У забігу на 400 метрів з колегою по команді вона встановила світовий рекорд, але перемогу віддали Ніколь Дюкло, а в естафеті 4х400 метрів на якісь невловимі частки секунди поступилася британці Ліліан Борд.

Останнім великим успіхом француженки стала перемога на Середземноморських іграх у 1971 році. Чемпіонатів світу на той момент ще не проводили, вони з'явилися тільки в 1983 році. Після "золота" в 1971-му Колетт ще кілька років брала участь у змаганнях, але високих результатів не показувала. Завершивши виступи, олімпійська чемпіонка не захворіла на зіркову хворобу, а продовжила працювати викладачем фізкультури в провінційній школі, разом із чоловіком Жан-П'єром Мюллером виховувала двох доньок.

Але її заслуг не забули і відкрили невеликий спортивний комплекс Колетт Бессон. А по всій Франції багато місць, які носять її ім'я. Наприклад, у Парижі, недалеко від Порт-де-ла-Шапель, на честь Колетт назвали трамвайну зупинку. Легкоатлетка пішла із життя 9 серпня 2005 року в Ангулемі після двох років боротьби з раком. На честь Бессон назвали й гімназію, де вона викладала.

Дивіться також, як американський бігун Інфініт Такер виграв забіг на 400 метрів з бар'єрами