"Шахтар" перервав домінування "Динамо" в чемпіонаті України 18 років тому після гола Бєліка

11 червня 2020, 13:08
У 2002 році донецька команда вперше взяла "золото", обігравши в Ужгороді "Закарпаття"

Сьогодні особливий день в історії донецького "Шахтаря". 11 червня 2002 року команда вперше стала чемпіоном України, перервавши багаторічну гегемонію київського "Динамо". Нагадаємо, першим чемпіоном незалежної України в 1992 році стала сімферопольська "Таврія", після чого дев'ять років поспіль "золото" діставалося динамівцям. До речі, у цей день вісім років тому збірна України виграла єдиний матч Євро.

Для перемоги у Вищій лізі "гірникам" потрібно було в останньому турі обіграти на виїзді "Закарпаття". У той час ужгородська команда була фактично фарм-клубом "Динамо", а очолював її Юрій Калитвинцев. Проте "Шахтар" свого домігся. Єдиний м'яч забив форвард Олексій Бєлік після прострілу з флангу Анатолія Тимощука – 1:0.

Тренував тоді донецький колектив італієць Невіо Скала, а біля керма "Динамо" став Олексій Михайличенко. Місяцем раніше, 13 травня, помер багаторічний наставник киян Валерій Лобановський, після чого командою керували його учні.

Відтоді "Шахтар" уже 12 разів ставав чемпіоном України і вкотре близький до завоювання золотих нагород. До вашої уваги – результати 25-го туру чемпіонату України і турнірна таблиця.