Сестри в українському спорті: від олімпійських чемпіонок до фігуристок в США

18 січня 2021, 19:01
У яких видах спорту Україна представлена парами і навіть тріо дівчат

В Україні нерідко можна зустріти сестер у різних видах спорту. Більшість із них ідуть шляхом своїх зіркових батьків, але є випадки, коли дівчата пов'язують своє життя зі спортом волею випадку.

Віта і Валя Семеренко

Майбутні олімпійські чемпіонки, що народилися з різницею в 15 хвилин, почали займатися спортом у рідному Краснопіллі, Сумська область. Дівчата вибрали лижні гонки, бо альтернативою був лише футбол. Сестри швидко почали робити успіхи в гонках, а потім тренер Григорій Шамрай запропонував їм спробувати себе в біатлоні. На Олімпіаду в Турин пробилася тільки Віта, в 2010-му в Ванкувері виступали вже обидві сестри, але тріумфальними для них стали Сочі-2014, де вони завоювали золото в естафеті, а Віта взяла ще й срібло у спринті.

Валерія, Олена і Катерина Бондаренко

Тріо сестер тенісисток пішли шляхом своїх знаменитих батьків Наталії та Володимира Бондаренків – вони теж займалися тенісом, а мама стала першим тренером дівчат. Старша з них – Валерія – найбільший успіхів домоглася в парному розряді, де виграла 8 турнірів серії ITF. Олена домоглася 19-го місця в одиночному і 11-го – в парному світовому рейтингу. На її рахунку дві перемоги в одиночних турнірах WTA, і чотири – в парному, в тому числі на Australian Open. На цей момент на корті залишилася тільки Катерина. У 18 років молодша з сімейства Бондаренків виграла юніорський Вімблдон, потім разом із сестрою перемогла на "Шлемі" в Австралії. У 2017 році вона повернулася на корт після вагітності і стала першою мамою після Кім Клійстерс, яка виграла турнір WTA.

Надія і Людмила Кіченок

Сестри-близнючки Кіченок також представляють теніс. Дівчата виступають переважно в парному розряді і вже встигли виграти кілька турнірів WTA – на рахунку Люди чотири перемоги, а у Наді – п'ять.

Анна і Марія Музичук

Батьки Анни і Марії відомі в минулому шахісти, тому не дивно, що дівчата пішли їхнім шляхом. У 2015 році Анна стала чемпіонкою світу, 15-й у світі і другою в історії України після Анни Ушеніної. Марія є триразовою чемпіонкою світу з бліцу і рапіду. У 2017 році вона відмовилася їхати на ЧС в Саудівську Аравію через дискримінацію жінок у країні.

Інна та Марина Черняк

Майбутній тренер побачив близнят у громадському транспорті і сам запропонував їм спробувати себе в дзюдо. Дівчата швидко почали демонструвати успіхи, а Інна навіть готувалася поїхати на Олімпіаду-2012 в Лондон, але все перекреслила травма. До того ж через проблеми із зором Інна змушена була попрощатися з великим спортом, однак дівчина не здалася і в 2016-му привезла в Україну золото Паралімпіади.

Елен і Елізабет Аліпови

Елен і Елізабет мають не тільки екзотичні для нашої країни імена, а й професію собі вибрали далеко не жіночну – дівчата займаються хокеєм і навіть представляли нашу країну на чемпіонаті світу.

Ірина та Інна Махно

Сестри Ірина та Інна Махно є чемпіонками України з пляжного волейболу та неодноразовими чемпіонками і призерами престижних міжнародних змагань. Нещодавно дівчата заговорили про зміну громадянства через те, що їх позбавили державної стипендії.

Анастасія та Олександра Меркушини

Анастасія вже спробувала на смак, що таке виступ на етапах Кубка світу, а її сестра Олександра ще тільки набирається досвіду серед юніорів. Зате через кілька років у нас буде гідна зміна сестрам Семеренкам.

Єлизавета і Анастасія Бризгіни

Єлизавета встигла завоювати бронзову медаль на Олімпіаді-2012 в Лондоні, відбути дискваліфікацію за вживання допінгу і повернутися в спорт, а її молодша сестра поки може похвалитися тільки бронзою чемпіонату Європи в приміщенні, але їй лише 22 роки – вся кар'єра ще попереду.

Єва і Устина Борсук

Сестри Борсук вже давно живуть в США, батьки переїхали, щоб вилікувати старшу дочку. Єва не тільки встала на ноги, але завоювала золоту медаль на чемпіонаті Східної частини США в юніорській категорії, а 12-річна Устина в складі молодшої команди завоювала бронзову медаль. Леза на ковзани Єві встановлював заслужений тренер України Дмитро Шкідченко. Дівчина щоразу літає до нього в Київ, коли змінює ковзани.