Збірна 1/8 фіналу чемпіонату світу в Бразилії

3 липня 2014, 11:35
Ехо 1/8 фіналу: карнавал овертаймів і дружний хід "сіяних"

Зображення в повний розмір - нижче в тексті

У вівторок увечері поєдинками Арентіно – Швейцарія і Бельгія – США завершилася перша стадія плей-офф на ЧС-2014. В обох матчах фаворитам лише в овертаймах, причому не без частки везіння, вдавалося дотиснути своїх опонентів.

"Альбіселесте" перебували в трьох хвилинах від серії пенальті, але зуміли уникнути "лотереї" – нехай і не без доброї послуги пані удачі, посміхнувшись їм двічі поспіль. Спочатку секундна розслабленість швейцарської оборони призвела до голу ді Марії, а в атаці у відповідь альпійцев за

Ромеро зіграла стійка воріт, відбивши удар Джемаїлі. "Везіння було на нашому боці, – зізнався після гри Лео Мессі, який організував гольову атаку. – Ми не хотіли серії пенальті, прагнули вирішити все в овертаймі. В окремих відрізках матчу ми страждали. Але в підсумку нам пощастило. Так часто буває у футболі" . Відзначимо, що гол ді Марії на 118-й хвилині матчу став самим пізнім в історії збірної Аргентини на Мундіалях. До цього таким був гол Даніеля Бертоні-у фіналі ЧС-1978 проти Голландії (3:1), на 115-й хвилині.

А для великодосвідченого наставника швейцарців Отмара Хітцфельда цей поєдинок став останнім у кар'єрі. Як і обіцяв прославлений німець ще до старту ЧС, його тренерська кар'єра завершена. "Я буду працювати на ТБ. Не буду пропускати матчів, але вже як журналіст. А як тренер я закінчив кар'єру, якій пишаюся", – заявив 65-річний фахівець.

У другому матчі дня головним ковалем перемоги бельгійців (2:1) став Кевін де Брейне, в активі якого гол + пас. А у США, незважаючи на два пропущених м'ячі, фантастичну гру видав воротар Тім Ховард. Серед американських уболівальників вже почався збір підписів під петицією про перейменування аеропорту ім. Рейгана у Вашингтоні в аеропорт ім. Ховарда. А ще нагадав про себе італійський "стрікер" Маріо Феррі, який вибіг на поле у футболці з гаслом на підтримку дітей, які проживають у фавелах. На минулому ЧС він "намалювався" під час півфіналу Іспанія – Німеччина. Тоді італієць проводив акцію на підтримку Антоніо Кассано, якого не взяли на той Мундіаль.

У цілому ж головною рисою минулих матчів 1/8 фіналу стала велика кількість екстратаймів – у п'яти випадках з восьми суперникам не вдавалося виявити найсильнішого за півтори години основного часу. Це новий рекорд ЧС з тих пір, як в 1986-м плей-офф на мундіалях став чотирьохраундовий. А ще всі нинішні чвертьфіналісти – переможці своїх груп, прецедентів чому перш також не траплялося.

ЗБІРНА 1/8 ФІНАЛУ ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ:

Збірна 1/8 фіналу ЧС-2014 складена "Сегодня" за середніми оцінками гравцям від трьох глобальних медіа

Goal.com, найбільшого футбольного інтернет-сайту
Kicker, одного з найбільших футбольних видань
WhoScored.com, статистичний алгоритм оцінки

Всі новини , результати , розклад матчів , фоторепортажі та таблиці чемпіонату світу в Бразилії дивіться на нашій сторінці про ЧС-2014.