Найсильніші і найшвидші: вибираємо найкращого спортсмена України 2020 року

31 грудня 2020, 10:05
Опитування уболівальників: кого з українських атлетів можна назвати №1 року, що минає

Найкращі спортсмени України

Коронавірусний 2020 рік у спорті вийшов рваним і непередбачуваним. Більшість великих стартів довелося скасувати через пандемію, а якщо турніри і проводилися, то їх пропускали командами в страху перед зараженням. Однак і цього вкрай складного року в України були гучні перемоги. Ми отримали найсильнішу людину світу, а гімн "Ще не вмерла" грав у Москві!

Хто найкращий спортсмен України у 2020 році?

1. ОЛЕКСІЙ НОВІКОВ – найсильніша людина планети

Олексій Новіков/Фото The World’s Strongest Man

У листопаді 24-річний українець Олексій Новиков став найсильнішою людиною планети. Наш стронгмен виграв World Strongest Man в США. Новиков став наймолодшим атлетом у світі, який завойовував цей титул, і першим першим українцем після Василя Вірастюка, який перемагав 2004 року. Також у Флориді Олексій встановив світовий рекорд у тязі – подужав 537,5 кг.

Відео: Сьогодні

2. ДАНИЛО БОЛДИРЄВ – чемпіон Європи зі скелелазіння

Данило Болдирєв / Фото: Instagram

Наприкінці осені 28-річний українець Данило Болдирєв завоював "золото" чемпіонату Європи зі скелелазіння в Москві у дисципліні "швидкість". У фіналі в столиці РФ Данило всього на п'ять сотих секунди випередив росіянина Льва Рудацького. І на честь перемоги Болдирєва в Москві прозвучав гімн України! Пізніше стало відомо, що на турнірі українець виступав з коронавірусом і вже відчував слабкість, але відразу розпізнав хворобу. А скелелазіння буде в програмі ОІ-2020.

Болдирєв. Чемпіон Європи. Скелелазіння Відео: Instagram

3. СЕМЕН НОВІКОВ – чемпіон Європи з боротьби

Семен Новіков

Медальний рік великих турнірів відкрив борець греко-римського стилю Семен Новіков. Харків'янин сенсаційно став чемпіоном Європи у вазі до 87 кг. У фіналі турніру Семен в блискучому стилі здолав досвідченого угорця Віктора Лорінца з підсумковим рахунком, 7:1. А вже після карантину борець підтвердив свій клас і виграв "бронзу" індивідуального Кубку світу в Белграді. До речі, Новіков виступає в категорії Жана Беленюка.

4. ОЛЕКСАНДР УСИК – обов'язковий претендент WBO

Олександр Усик

Колишній абсолютний чемпіон світу в крузервейті підкорює надважкий дивізіон. Його бій з відомим британським боксером Дереком Чісорою через COVID-19 переносився з травня на кінець жовтня. Українець встиг перехворіти коронавірусом, але виграв поєдинок у Лондоні за очками. Також 2020-го запустив власну промоутерську компанію і провів дебютний вечір боксу під Києвом. Усик входить до ТОП-4 найкращих боксерів світу незалежно від категорії.

5. РУСЛАН МАЛІНОВСЬКИЙ – учасник 1/4 фіналу Ліги чемпіонів, призер Серії А

Руслан Маліновський. Фото: REUTERS/Alberto Lingria

Український півзахисник італійської "Аталанти" Руслан Маліновський зробив неймовірний прогрес за минулий рік. Став найкращим гравцем Серії А після карантину та бронзовим призером чемпіонату. Дійшов із бергамцями до 1/4 фіналу Ліги чемпіонів і регулярно потрапляє до різних рейтингів та символічних збірних в Італії і Європі завдяки своїм голам і передачам.

6. МИХАЙЛО РОМАНЧУК – рекордсмен Європи у плаванні

Михайло Романчук / Фото: isl-aquacenturions

2020 року 24-річний український плавець Михайло Романчук встановив новий рекорд Європи на дистанції 800 метрів вільним стилем на короткій воді – 7.25,73! Попередній тримався 8 років! Також Михайло оновив рекорд України дистанції 400 метром вільним стилем – 3.39,63 і привіз цілий оберемок медалей з різних міжнародних турнірів.

7. ІГОР РАДІВІЛОВ – чемпіон Європи зі спортивної гімнастики

Ігор Радівілов / Фото: Reuters

На чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики збірна України вперше завоювала золоті нагороди в командному багатоборстві. А Ігор Радівілов, який виявився лідером команди за відсутності Олега Верняєва, став чемпіоном в опорному стрибку, набравши 14,733 бала і випередивши білоруса Єгора Шарамкова на 0,033 бала. Для Ігоря це друге "золото" ЧЄ в його кар'єрі – 2013-го він був першим у вправах на кільцях. Цього року на кільцях став третім.

8. ЮРІЙ АНІКЕЄВ – чемпіон світу з шашок

Український шашкіст Юрій Анікєєв став чемпіоном світу в категорії "рапід". Анікєєв також завоював "бронзу" в категорії "бліц", випередивши за додатковими показниками 10-разового чемпіона світу росіянина Олександра Георгієва! Ця перемога стає важливішою через свою передісторію. Анікєєв 2016 року отримав трирічну дискваліфікаціюз політичних причин – вийшов на нагородження у вишиванці і погано висловлювався в пресі про Путіна. Але міжнародний спортивний суд Лозанни анулював покарання і змусив виплатити Юрію компенсацію.

9. НИКИТА КАЛІНІН – переможець Кубка світу в мотогонках

Так, одеський мотогонщик Микита Калінін не став чемпіоном світу, але якщо врахувати рівень цього виду в нашій країні, то його просто не можна не відзначити. У Португалії 21-річний Микита встановив історичне досягнення – на етапі чемпіонату світу з Супербайку він став першим українцем, який переміг в гонці суперпоула. І це після того, як 2 роки тому мотогонщик потрапив у страшну аварію в Імолі: вилетів за межі траси і вдарився об захисний бар'єр.

Микита Калінін/Фото worldsbk.com

10. ІЛЛЯ КОВТУН – п'ятиразовий чемпіон Європи зі спортивної гімнастики

Ілля Ковтун / Фото: European Gymnastics

Чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики в Туреччині показав, що в Україні у Олега Верняева підростає гідний конкурент. 17-річний юніор Ілля Ковтун з села Свидівок з населенням 2200 осіб, що під Черкасами, виграв на Євро п'ять золотих медалей – в особистому багатоборстві, команді, а також на коні, кільцях та брусах. Такого талановитого хлопця повинні знати в обличчя.

Дивіться, як українці виграли чотири медалі Кубка світу зі спортивної гімнастики