Народилася зірка без страху і промопостерів: як юна Даяна Ястремська увірвалася до еліти світового тенісу

17 жовтня 2018, 13:19
18-річна українська тенісистка Даяна Ястремська перемогла в Сінгапурі, ставши другою дівчиною-підлітком, яка виграла турнір WTA цього сезону

Даяна Ястремська. Фото: AFP

Поки ми всі відпочивали, тенісний світ підкорила чергова українська зірочка. Цього разу рекорди била 18-річна Даяна Ястремська. У Гонконзі юна одеситка не просто виграла дебютний титул WTA в першому ж своєму фіналі, перемігши господиню корту Ван Цян, але ще і стала наймолодшою українкою в історії, кому це вдалося. На п'ять місяців обійшла нашу найтитулованішу Еліну Світоліну, яку, до речі, та ж Ван в Гонконзі вибила в 1/4 фіналу. Взагалі цього сезону, крім Ястремської, в WTA перемагала лише одна дівчина-тінейджер – 17-річна сербка Ольга Данилович, яка тріумфувала в липні в Москві.

WTA хвалила "безстрашну і агресивну гру" Ястремської, а найстарша англомовна газета Гонконгу South China Morning Post написала: "Зображення Даяни Ястремської не було на гігантських промопостерах над входом на стадіон. У неї навіть не було фото в інтернет-профілі турніру. Але тепер ви чутимете це ім'я набагато частіше. На центральному корті народилася зірка".

"Останній гейм – я його навіть не пам'ятаю, – зізнавалася Ястремська. – Це був найважчий гейм за весь турнір. Тому що в голові ти вже уявляєш собі, як перемагаєш. Але водночас потрібно перебувати тут і зараз, розігрувати очко і концентруватися на матч-пойнті". І передала привіт батькам: "Все добре тату, мамо, ви лише в мене вірте, а там я сама".

А крім того, що трофей Даяни виявився важким ("Майже 6 кіло!" – ділилася Ястремська), він був ще й найдорожчим серед дебютних кубків українок. За перемогу вона отримала чек на $ 163 265 (і, природно, такі призові бачила вперше), випередивши Альону Бондаренко з її $ 95 500 за турнір в Люксембурзі 2006 року. Ще один приємний бонус – особистий рекорд в світовому рейтингу. Плюс 36 позицій – і Даяна вже 66-та! Вище з "синьо-жовтих" тільки Еліна Світоліна (№6) та Леся Цуренко (№26).

Наразі це найбільше досягнення в кар'єрі Даяни, але яскраві сплески були у неї і раніше. Два роки тому вона запам'яталася двома виходами до фіналів юніорських "шоломів": 2016-го стала віце-чемпіонкою Вімблдону в одиночному розряді і Australian Open в парі з Анастасією Зарицькою. Але найуспішніший поки 2018-й: в липні дебютувала в ТОП-100, а в серпні вперше пробилася до основи дорослого мейджора – 1-ше коло US Open. До такого успіху доклав руку головний тренер Академії Жюстін Енен – бельгієць Олів'є Женом, який на юніорському рівні встиг попрацювати і з Світоліною.

РОБОЧЕ АФТЕРПАТІ. На відпочинок у Даяни особливо часу не було – вчора ввечері вона вже мала стартувати на турнірі в Люксембурзі (різниця з Гонконгом – 6 годин!) проти американки Варвари Лепченко. Там же Катерина Козлова почала з поєдинку зі словенкою Далиле Якупович і програла – 6:7, 6:3, 4:6. А Леся Цуренко, яка знялася з Гонконгу через травму спини, пробувала штурмувати Kremlin Cup в Москві, але в першому ж матчі поступилася росіянці Дарині Касаткіній – 4:6, 6:7. Еліна Світоліна ні на один з цих турнірів не отримала вайлд-кард, тому їй залишається чекати результатів Кароліни Плішкової і Кікі Бертенс, головних конкуренток на місце у Фіналі WTA, який стартує в неділю в Сінгапурі, і сподіватися на те, що ті не дійдуть до 1/2 в Москві.