Розборки в пустелі: як минув другий день ралі "Дакар-2019"

9 січня 2019, 00:06
На знаменитій багатоденці гонщики зіткнулися з першими випробуваннями

Фото AFP

У Перу завершився другий етап ралі-рейду "Дакар-2019". Сьогодні гонщики мусять подолати 554 кілометри, 442 з яких – спецділянка. Повний розклад етапів "Дакара-2019". Другий день знаменитої багатоденки минув без серйозних інцидентів.

Позашляховики:

Цього разу першими на старт вийшли позашляховики, що обіцяло їм неприємності, адже цього разу в них не було орієнтирів від мотоциклів. Складність прокладання маршрутів на собі відчули лідери після першого етапу Нассер Аль-Аттія і Карлос Сайнс.

Ще більші проблеми виникли у 13-кратного переможця "Дакара" Стефана Петеранселя, який зарився в дюнах і втратив 17 хвилин. Відставання було б ще більшим, якби йому на виручку не прийшов партнер по команді Сіріль Депре.

Помилками суперників сповна скористався пілот Peugeot Себастьян Леб – він захопив лідерство після четвертої контрольної точки і втримав до самого фінішу (3: 26.53). Всього вісім секунд йому поступився Нані Рома з команди Mini 4WD, а третій час показав Бернхард Тен Брінке на Toyota (+1.20).

Однак лідером загального заліку після двох етапів став не Леб, а Жинель де Вільєр на Toyota (4: 32.45). 28 секунд йому програє Тен Брінке і 42 секунди – Рома.

Вантажівки:

У класі вантажівки знову перемогу відсвяткував екіпаж КамАЗа на чолі з Едуардом Ніколаєвим (3: 47.51). Найближчий переслідувач Герард де Рой на IVECO відстав від нього на 2,39 хвилини, а третім до фінішу прийшов ще один КамАЗ Віктора Сотникова (+5.28).

У загальному заліку Ніколаєв збільшив відрив від суперників до +4.23, на друге місце вийшов де Рой, а третє займає Федеріко Вільягра (+7.23).

Мотоцикли:

Серед мотоциклістів найкращим став минулорічний переможець Маттіас Валькнер з KTM (3: 23.57) – він всього на 22 секунди випередив Ріккі Брабек на Honda, а відставання пілота Honda Хоана Барреди склало 1,41 секунди. Але лідером загального заліку залишився Барреда (4: 23.14). На друге місце вийшов Валькнер (+1.31), а третім – Брабек (+1.33).

Фото AFP

Квадроцикли і всюдиходи:

У класі квадроциклів сьогодні переміг Ніколас Кавільяссо (04: 22.10). Відставання Густаво Галлего склало 14.21 хвилини, а Олександр Жиру – 14.21 хвилини. У загальному заліку лідирує ця ж трійка – Кавільяссо перший (05: 39.25), потім йдуть Галлего (+21.14) і Жиру (+25.02).

Дует Франциско Лопес Контардо/Альваро Хуан Леон переміг у класі всюдиходів (4: 09.47) і вийшов на друге місце (+1.18) в генеральній класифікації. Рейнальдо Варела і Густаво Гугельмін були сьогодні другими, але зберегли лідерство в загальному заліку. Третє місце за підсумками другого етапу і загального посідають Сергій Карякін і Антон Власюк (+6.35).

Наступний етап:

9 січня: Етап 3 – Сан-Хуан-де-Маркона – Арекіпа (799 км – в загальному, 331 км – СУ)