П'ять голів за тайм і пробудження Єдвая: огляд матчу Хорватія – Іспанія

16 листопада 2018, 09:26
У Загребі збірна Хорватії забила перші голи в Лізі націй УЄФА і вирвала перемогу

Тин Єдвай. Фото: AFP

Вчора в Загребі голи 22-річного захисника німецького "Байєра" Тина Єдвая в суперматчі принесли  перемогу Хорватії над Іспанією в Лізі націй УЄФА – 3:2. Після чого в групі A4 фінальним стає поєдинок 18 листопада в Лондоні – між збірними Англії та Хорватії. Зараз турнірне становище виглядає так: Іспанія – 6 очок (4 матчі), Англія – 4 (3), Хорватія – 4 (3). Нічия в Лондоні зробить переможцем групи іспанців, виграш однієї зі сторін підніме саме її на перше місце.

Такий розклад став можливим завдяки прекрасному поєдинку на "Максімірі". Іспанія грала у свій футбол – з грунтовним контролем м'яча, постійним тиском і пошуком слабких місць в обороні суперника. Хорватія – з чіткою обороною і блискавичними контратаками, в яких атакуючі гравці робили мінімум передач.

Перший тайм пройшов без голів, але був цікавий саме боротьбою двох філософій. Хорвати створили два гольових моменти в дебюті, іспанці завдали перші удари по воротах тільки ближче до перерви.

Другий тайм почався приблизно в тому ж ритмі, але господарям вдалося зловити оборону іспанців на виході з-під пресингу через пас. Перишич перехопив передачу Серхіо Роберто і головою зробив знижку в вільну зону. Туди увірвався Крамарич – 1:0.

Як слід порадіти господарям не вдалося. Іспанія нарешті провела фірмову багатоходову атаку, яку завершив той, хто стояв біля її витоків, – Себальос. Вийшло красиво – 1:1.

Вдруге повести в рахунку Хорватії вдалося після подачі кутового. Модріч навісив, а захисник Єдвай, який вимушено замінив на лівому фланзі травмованого киянина Пиварича, головою пробив в кут – 2:1.

Іспанія могла відігратися на 75-й хвилині, але Врсалько з лінії порожніх воріт вибив м'яч. А на 76-й білоруський арбітр Кульбаков поставив пенальті в ворота Калинича за гру рукою якраз Врсалько. Суперечливо, звісно, адже був рикошет. Але Рамос рахунок зрівняв – 2:2.

А коли здавалося, що Іспанія відвезе додому нічию, знову забив Єдвай. І знову він вчасно опинився на дальній стійці, де першим встиг на добивання після удару Брекало і Сейва де Хеа – 3:2.

Ось так вимушена заміна! Єдвай номінально – зовсім лівий захисник, але закрив проблемну позицію і став героєм матчу. Більш того – це його перші голи за збірну Хорватії взагалі. Круто вийшло!

Хорватія – Іспанія – 3:2

Голи: Крамарич (54), Єдвай (69, 90+3) – Себальос (56), Рамос (78, з пенальті).

Хорватія: Л.Калинич – Врсалько, Ловрен, Віда, Єдвай – Ракитич (Влашич, 68), Брозовіч – Крамаріч (Пьяца, 89), Модрич, Перишич – Ребич (Брекало, 74).

Іспанія: де Хеа – Серхі Роберто, Рамос, Іньїго Мартінес, Альба – Сауль (Сусо, 74), Бускетс, Себальос – Родріго (Асенсіо, 61), Аспас (Мората, 64), Іско.

Розклад матчів Ліги націй 15 листопада, між іншим, був багатим. Всього – дев'ять поєдинків в чотирьох дивізіонах.