Проколов три колеса і попрацював ворожкою: в Саудівській Аравії завершився перший день "Дакара"

5 січня 2020, 20:55
Дворазовий чемпіон Формули-1 Фернандо Алонсо, який дебютує на "Дакарі", фінішував 11-м

Дакар-2020 / Фото: Reuters

У Саудівській Аравії завершився перший день екстремального ралі-марафону "Дакар", який цього року відбувається в 42-й раз. Після 10-річного періоду в Південній Америці знаменитий рейд перебрався на Схід. Раніше ми писали, що вперше в Саудівській Аравії стартує ралі "Дакар".

Нассер Аль-Аттія, який виграв минулорічний "Дакар", лідирував більшу частину першої спецділянки завдовжки 319 кілометрів, проте проколов три колеса і втратив час. У підсумку він фінішував лише четвертим.

Перше місце несподівано дісталося гонщику на позашляховику MINI, литовцеві Вайдотасу Жале. 13-разовий переможець "Дакара" Стефан Петрансель на баггі MINI став другим, а дворазовий чемпіон світу з ралі Карлос Сайнс-старший забезпечив британській марці потрійний фініш.

Дворазовий чемпіон Формули-1 Фернандо Алонсо, який дебютує на "Дакарі", перед стартом ралі говорив, що вважає себе 10-15-м з найшвидших. Його прогноз поки виправдовується – іспанець фінішував 11-м.

У заліку мотоциклів найшвидшим став минулорічний переможець Тобі Прайс на KTM. Він відібрав перемогу у Рікі Брабека на Honda, який лідирував перші 100 кілометрів. Росіянин Дмитро Агошков прийшов до фінішу лише 74-м. Залік вантажівок очолив Антон Шибалов на "КамАЗі", другим став Сергій В'язович на МАЗі.

Свого часу ми розповідали, що вже на першій ділянці "Дакара" гонщиця врізалася в глядачів.