2 липня 2015, 13:15
Міжнародний день спортивного журналіста Андрій Павелко відзначив на футбольному полі

<p>Фото: В. Перегняк</p>

2 липня 1924 в Парижі була створена Міжнародна асоціація спортивної преси, до складу якої на сьогоднішній день входить понад півтораста національних спілок журналістів. У 1995-му організація затвердила дату свого народження як Міжнародний день спортивного журналіста.

Відзначають це свято і в Україні. 1 липня на полі національного спорткомплексу імені Баннікова зустрілися збірні ФФУ та спортивних журналістів. Президент федерації Андрій Павелко примчав на гру прямо з ВР, де він очолює бюджетний комітет. Перед початком матчу він вручив подарунки рідним спортивних журналістів, які зараз знаходяться в АТО. Матч довірили судити екс-арбітру ФІФА, а нині співробітнику ФФУ Сергію Шебеку, якого перед грою журналісти жартома попередили, що, якщо він буде допомагати своїм, то доведеться здувати пилюку з папки з компроматом. Шебек віджартувався у відповідь, що він навіть карток з собою не взяв – настільки впевнений в коректній поведінці журналістів на полі.

Матч коментував прямо біля краю поля прес-аташе збірної України Олександр Гливинський, а з трибун за ним спостерігали ветерани спортивної журналістики: Валентин Щербачов, Сергій Савелій, Олександр Липенко та інші. Більш зіграна команда спортивних журналістів пішла на перерву, виграючи 1:0. А в другому таймі за неї вже грав Андрій Павелко, змінивши синю футболку на жовту. Діяв він у нападі, а на спині в нього був номер 7 – під ним, нагадаємо, грав його близький друг і кум Андрій Шевченко. Представнику "Сегодня" виділили футболку з номером 77, так що Павелко жартома припустив, що якщо в такому вигляді удвох відправитися в казино, то на спинах буде фартовим поєднання цифр – 777. Правда, в цей день "сімки" удачі не принесли. Павелко так і не забив, але зате збірна ФФУ на останній хвилині зрівняла рахунок – 1:1. А незадовго перед тим Шебек не призначив пенальті у ворота команди федерації, коли хтось із її гравців зіграв рукою в своїй штрафній. Пенальті вдаліше пробила команда ФФУ – 5:3. До слова, в ході матчу травмувалося троє його учасників, у тому числі два воротарі. Після гри Павелко вручив спортивним журналістам пам'ятні подарунки та дипломи ФФУ, а також пообіцяв незабаром організувати турнір за участю збірних федерації, журналістів, ультрас та учасників АТО.