Плавець Калеб Дрессел на чемпіонаті світу повторив унікальне досягнення Попова

27 липня 2019, 15:31
Американець став другим в історії, хто на двох ЧС вигравав спринт вільним стилем

/ Фото: AFP

Американець Калеб Дрессел завоював золоту медаль у плаванні на дистанції 50 метрівці вільним стилем на чемпіонаті світу з водних видів спорту в південнокорейському Кванджу. Він показав результат 21,04 секунди. "Срібло" вибороли одразу два спортсмени – бразилець Бруно Фратус і грек Крістіан Голомеєв, які показали однаковий результат – 21,45 секунди. Призер чемпіонатів Європи українець Андрій Говоров не зміг пройти кваліфікацію.

Раніше на чемпіонаті світу Дрессел переміг на дистанції 100 м вільним стилем. Він став другим плавцем в історії після росіянина Олександра Попова, що виграв дистанції 50 м і 100 м вільним стилем на двох чемпіонатах світу. Також в активі Дрессела на цьому чемпіонаті світу "золото" на дистанції 50 м і 100 м батерфляєм і в естафеті 4х100 м вільним стилем, "срібло" в комбінованій естафеті 4х100 м. 22-річний Дрессел є дворазовим олімпійським чемпіоном, 11-кратним чемпіоном світу.

Нагадаємо, що олімпійський чемпіон 2016 року Мак Хортон відмовився фотографуватися з Сунь Яном і підніматися на п'єдестал пошани. Після цього спортсмен отримав велику кількість образливих коментарів у своєму Instagram.

Як з'ясувалося, Ян спочатку відмовився здавати аналіз сечі і здав лише кров. Потім взагалі розбив пробірку з кров'ю молотком, щоб зіпсувати зразки. Крім цього, китаєць кілька разів залишав кімнату з допінг-офіцерами, що категорично заборонено.

Через проблеми з документацією FINA не може пред'явити Яну звинувачення, проте WADA хоче, щоб Ян був покараний. Китайцеві загрожує навіть довічна дискваліфікація. Однак на чемпіонат світу-2019 його допустили, де Сунь виграв вже дві золоті нагороди.

Дивіться, як в Україні зустріли команду синхроністок, яка виграла шість медалей на чемпіонаті світу з водних видів спорту: