Перші втрати "Дакара": результати та яскраві кадри другого етапу ралі-рейду

8 січня 2018, 10:42
Піщані дюни доставили проблем фаворитам, а деякі гонщики вже попрощалися з ралі-марафоном

<p>Фото AFP</p>

Відбувся другий етап ралі-рейду "Дакар"-2018. Гонщики подолали 279 кілометрів бездоріжжя, а спецділянку для всіх класів склав 267 км. Після першого "розминки" дня учасників ралі-марафону чекало справжнє випробування у вигляді пустелі Атакама.

Детальніше про маршрут і історії гонки ми розповідали в нашому великому матеріалі - "Дакар"-2018: ювілейний старт найбільш смертельного ралі в світі.

Першими на трасу виїхали позашляховики, а прокладати шлях належало переможцю першого етапу і дворазовому чемпіону "Дакара" Нассер Аль-Аттія (Toyota). Відсутність слідів і проблеми з навігацією стали причиною втрати часу катарцям і він в підсумку фінішував за межами призових місць.

А першим до фінішу дістався Сіріль Депре (2:56.51). 48 секунд йому програв Стефан Петерансель, а третім з відставанням в більш ніж три хвилини став Себастьян Льоб. Вся перша трійка представляє Peugeot.

Уже після другого етапу з "Дакаром" попрощалися Язід Аль-Раджі і Борис Гарафуліч. Примітно, що гонщики Mini зіткнулися між собою. Чи не солодко довелося й Брайс Мензіс з команди X-Raid Mini, який перекинувся на швидкісному спецділянці.
У класі мотоциклів обійшлося без серйозних інцидентів. Стартувавши першим переможець попереднього етапу Сем Сандерленд в результаті втратив шість хвилин. Переможцем етапу став Хоан Барреда Борт. Слідом за ним фінішували Адрієн ван Беверен (+2.54) і Маттіас Валькнер (+4.24). Борт здобув вже 20-ту перемогу на етапах "Дакар", більше тільки у Депре, Петеранселя (по 33), Аркарона (27), Коми (25) і Ауріоля (24).

Серед вантажівок сьогодні ні рівних КАМАЗу на чолі з Едуардом Ніколаєвим (3:24.23). Другим до фінішу прийшов Федеріко Вільягра. Натхненний рішенням суддів, які зменшили його вчорашнє відставання з 16 хвилин до шести. Третє місце на фініші дісталося Альошу Лопрайсу.

Adrian Arturo Yacopini

На третьому етапі гонщики відправляться з Піско в Сан Хуан де Маркона. Протяжність траси складе 504 км, а спецділянку – 296 км.

До речі, раніше ми показували фото найгламурнішої гонщиці ралі "Дакар" Камелії Ліпароті.