Жеребкування Євро-2020 / Фото: Getty Images
У суботу в столиці Румунії Бухаресті відбувається жеребкування фінальної частини чемпіонату Європи-2020 з футболу. 24 команди розбивають на шість квартетів. Визначаються суперники і для збірної України, яка раніше впевнено виграла свою відбіркову групу, залишивши за спиною у себе чинних чемпіонів Європи португальців з Кріштіану Роналду в складі. Початок жеребкування – о 19:00 за київським часом: де дивитися жеребкування Євро 2020 трансляція з Бухареста.
Відзначимо, що вже відомо, що збірна України зіграє в групі С, матчі якої відбудуться в Амстердамі і Бухаресті, а одним з наших суперників, з другого кошика, точно буде команда Нідерландів.
З третього кошика збірній України може дістатися одна з цих команд: Португалія, Туреччина, Австрія, Швеція або Чехія.
З четвертого кошика підопічним Андрія Шевченка може дістатися Румунія, якщо вона зможе виграти стикові матчі кваліфікації Євро-2020 в березні наступного року. Якщо ж Румунія не проб'ється на чемпіонат Європи, то нам належить зіграти з однією з цих команд: Грузія, Білорусь, Північна Македонія або Косово.
Читайте також: Перед жеребкуванням Євро-2020 Україну опустили в рейтингу ФІФА. Падає і Росія
У жеребкуванні беруть участь команди, що зайняли перші та другі місця в 10 групах кваліфікації (вона завершилася в листопаді 2019 року). А також чотири переможці стикових матчів (відбудуться в березні 2020 року).
Дивіться, як Україна у відборі на Євро обігрувала Португалію
КОШИК 1
- Бельгія
- Італія (господарі)
- Англія (господарі)
- Німеччина (господарі)
- Іспанія (господарі)
- УКРАЇНА
КОШИК 2
- Франція
- Польща
- Швейцарія
- Хорватія
- Нідерланди
- Росія (господарі)
КОШИК 3
- Португалія
- Туреччина
- Данія (господарі)
- Австрія
- Швеція
- Чехія
КОШИК 4
- Уельс
- Фінляндія
- Переможець стикових матчів Шляхи А (Ісландія, Болгарія, Угорщина, Румунія)
- Переможець стикових матчів Шляхи В (Боснія і Герцеговина, Словаччина, Ірландія, Північна Ірландія)
- Переможець стикових матчів Шляхи С (Шотландія, Норвегія, Сербія, Ізраїль)
- Переможець стикових матчів Шляхи D (Грузія, Північна Македонія, Косово, Білорусь)
МОЖЛИВИЙ СКЛАД ГРУП Євро-2020
Група A (господарі: Рим, Баку)
- Італія
- Франція/Польща/Швейцарія/Хорватія
- Португалія/Туреччина/Австрія/Швеція/Чехія
- Фінляндія/Уельс
Група B (Санкт-Петербург, Копенгаген)
- Бельгія
- Росія
- Данія
- Фінляндія/Уельс
Група C (Амстердам, Бухарест)
- УКРАЇНА
- Нідерланди
- Португалія/Туреччина/Австрія/Швеція/Чехія
- Переможець стикових матчів шляху А чи D
Група D (Лондон, Глазго)
- Англія
- Франція/Польща/Швейцарія/Хорватія/Португалія/Туреччина/Австрія/Швеція/Чехія
- Переможець стикових матчів шляху C
Група E (Більбао, Дублін)
- Іспанія
- Франція/Польща/Швейцарія/Хорватія
- Португалія/Туреччина//Швеція/Чехія
- Переможець стикових матчів шляху B
Група F (Мюнхен, Будапешт)
- Німеччина
- Франція/Польща/Швейцарія/Хорватія
- Португалія//Австрія/Швеція/Чехія
- Переможець стикових матчів шляху A або D
Шлях для команди з четвертого кошика буде визначений таким чином:
- Якщо Ісландія, Болгарія чи Угорщина виграють Шлях A, вони відправляться до групи F; переможець Шляху D потрапить до групи C
- Якщо Шлях А виграє Румунія, вона відправиться до групи C; переможець Шляху D потрапить до групи F
Дивіться, як Україна в останній грі відбору Євро-2020 зустрічалася з Сербією