Олімпійського чемпіона з України усунули від змагань за підозрою у вживанні допінгу

23 грудня 2018, 13:10
Олексій Торохтій виборов "золото" в Лондоні в 2012 році, але тепер ризикує залишитися без медалі

Олексій Торохтій / Фото: Григорій Салай

Міжнародна федерація важкої атлетики (IWF) тимчасово відсторонила чемпіона Олімпіади в Лондоні українця Олексія Торохтія та бронзового призера Ігор-2012 Валентина Христова (Азербайджан) від участі в змаганнях після проведеної Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) перевірки допінг-проб спортсменів, повідомляється на офіційному сайті IWF .

Як наголошується в повідомленні, після повторного аналізу проб штангістів з лондонської Олімпіади в їх зразках сечі виявлено заборонену речовину дегідрохлорметилтестостерон. Торохтій переміг в Лондоні у ваговій категорії до 105 кг, Христов став третім у ваговій категорії до 56 кг
.

Крім того , IWF відсторонила представника Узбекистану Руслана Нурудінова , що зайняв в Лондоні четверте місце у вазі до 105 кг . У його пробі після повторного огляду знайдені дегідрохлорметилтестостерон і станозолол . Нурудінов – олімпійський чемпіон Ріо – де – Жанейро і переможець чемпіонату світу – 2013 . Також відсторонені дворазова чемпіонка Європи Меліне Далузян ( Вірменія ) і білорус Микола Новіков .

Нагадаємо , що сьогоднікілька країн ініціювали питання про відсторонення Росії від Кубка світу з біатлону. Підстава – справа про порушення антидопінгових правил , відкрита австрійською поліцією . Однак в результаті відсторонення не відбулися .