Обливалися водою і прикладали лід: на ЧС в Катарі завершилася ще одна гонка-випробування для атлетів

5 жовтня 2019, 09:27
Українці не змогли поборотися за медалі в гонці скороходів на 20 км

/ Фото: Reuters

На чемпіонаті світу з легкої атлетики в Катарі завершилася змагання у спортивній ходьбі на 20 кілометрів у чоловіків. У гонці стартувало три українці – Іван Лосєв, Віктор Шумик, Едуард Забуженко – але поборотися за медалі їм не вдалося – Лосєв став 28-м, Шумик прийшов до фінішу 30-м, а Забуженко зайняв 34-е місце.

Чемпіоном світу став японець Тосікадзу Яманісі, що подолав дистанцію за 1:26:34. Срібну медаль виграв Васілі Мізінов (1:26:49), що представляє нейтральних атлетів, а "бронза" дісталася Персеусу Карлстрему зі Швеції (1:27:00).

Відзначимо, що гонка стала справжнім випробуванням на витривалість для спортсменів. Протягом усієї дистанції атлетам доводилося боротися з нестерпною спекою. Вони рятувалися тим, що обливали себе водою прямо на біговій доріжці. Проте, 14 учасників так і не фінішували з різних причин.

Як ми писали раніше, у шведській спортсменки зламався шест під час стрибка на ЧС: за її життя стало реально страшно. На щастя, скандинавка Бенгтссон якимось дивом залишилася цілою і неушкодженою після невдалої спроби взяти висоту 4,80.

Також ми розповідали, що українського атлета відвезли з фінішу на інвалідному візку. Нашому ходоку Мар'яну Закальницькому стало погано після 50-кілометрового марафону. Українець настільки виснажився, що не зміг самостійно покинути трасу.

Пізніше українці розповіли про кошмарний марафон ходоків на чемпіонаті світу. "Я прокинувся вже під крапельницею. Не пам'ятаю, як мене туди везли. Пам'ятаю, що у мене дуже піднялася температура і мене помістили в крижану ванну", – зізнався Мар'ян Закальницкий.

Нагадаємо, що на даний момент збірна України завоювала одну медаль в Катарі – "срібло" у 18-річної Ярослави Магучіх, яка з особистим рекордом зійшла на п'єдестал пошани в стрибках у висоту.