Новий скандал на ЧС з плавання: бронзовий призер відмовився фотографуватися з чемпіоном

23 липня 2019, 15:39
Данкан Скотт достроково покинув церемонію нагородження через замішаного в допінг-скандалі Сунь Яна

/ Фото: AFP

Сьогодні на чемпіонаті світу-2019 в південнокорейському Кванджу пройшли змагання на дистанції 200 м вільним стилем. Китайський плавець Сунь Ян переміг після дискваліфікації за фальстарт литовця Данаса Рапсіса, "срібло" виграв японець Кацухіро Мацумото, третє місце зайняли британець Данкан Скотт і росіянин Мартін Малютін, що показали обидва однаковий час.

На церемонії нагородження Скотт відмовився фотографуватися з Сунь Яном. Глядачі зустріли це гучними оплесками. Пізніше британець покинув церемонію.

Раніше олімпійський чемпіон 2016 року Мак Хортон також відмовився фотографуватися з Сунь Яном і підніматися на п'єдестал пошани. Після цього спортсмен отримав велику кількість образливих коментарів у своєму Instagram.

Як з'ясувалося недавно, Ян спочатку відмовився здавати аналіз сечі і здав лише кров. Потім взагалі розбив пробірку з кров'ю молотком, щоб зіпсувати зразки. Крім цього, китаєць кілька разів залишав кімнату з допінг-офіцерами, що категорично заборонено.

Через проблеми з документацією FINA не може пред'явити Яну звинувачення, проте WADA хоче, щоб Ян був покараний. Китайцеві загрожує навіть довічна дискваліфікація. Однак на чемпіонат світу-2019 його допустили.

Дивіться, як Україна вигравала медаль на чемпіонаті світу з водних видів спорту: