Нова перемога веломонстра і сльози тата чемпіона: головні підсумки Тур де Франс-2019

29 липня 2019, 11:35
Велобагатоденка запам'ятається історичним успіхом Берналя, зсувами в Альпах і запарою в Новій Аквітанії

/ Фото: AFP

Французька трагедія і колумбійська казка – саме так коротко можна описати 106-й Тур де Франс, протягом якого 176 учасників з 22 команд подолали 3365 км. Ніколи ще найпрестижнішу велобагатоденку не вигравав колумбієць, і ось це досить несподівано вдалося 22-річному Еган Берналю з команди Ineos – колишня Sky. Тому назви команди змінюються, залежно від головного спонсора, але традиції залишаються: з 2012-го гонщики цього британського веломонстра виграли вже сім з восьми Тур де Франс! Один раз це зробив Бредлі Віггінс, чотири рази Кріс Фрум, торік – Томас Герайнт, і ось тепер Берналь.

Старт нинішнього туру через 61 рік, 6 липня, ухвалив Брюссель, а фінішували гонщики вчора в Парижі. Ділянки доводилося долати і при 43 градусах, буквально таючи під сонцем Нової Аквітанії. А 26 липня 19-й етап через підступність природи і зовсім зупинили за 37,5 км до кінця. Почався град, траса обледеніла, а в одному місці на дорозі стався зсув. Організатори нікому не віддали перемогу, але перерахували залік за підсумками сходження на гірський перевал Коль де л'Ізеран: найвища точка Тура – 2770 м. Першим на вершині опинився колумбієць Еган Берналь, який за два етапи до кінця багатоденки перехопив жовту майку у Жюлиана Алафіліппа.

Гонщик Deceuninck-Quick Step Алафіліпп лідирував 14 етапів, подарувавши Франції надію, що вперше з 1985 року ТДФ виграє господар траси. Але Жюліану не вистачило сил, і після 20-го етапу в Альпах, укороченого через загрозу зсуву зі 130 км до 59, він скотився на 5-те місце: "Я видав все, що міг. Важко було б виступити краще. Думав, що якоїсь миті закінчаться, але я все ще тримався. Чому я маю бути засмучений? Я просто видихався, але гордий тим, що зробив і чого досягли ми з командою, яка заточена під боротьбу в генеральній класифікації".

19-й етап став фатальним для ще одного фаворита, теж француза, Тібо Піно, який виграв складний гірський етап і йшов 5-м у заліку. Через травму коліна Тібо відстав від пелотону на кілька хвилин і, усвідомивши безвихідність, зліз з велосипеда і сів у техничку.

Берналь же взяв титул, не вигравши жодного етапу, а також став найкращим молодим гонщиком: "Батько спочатку не міг вимовити ні слова, а потім привітав, ледь не плачучи. Для нас це мрія".

Нагадаємо, що раніше українець Марк Падун став переможцем престижної велогонки Adriatica Ionica Race. Також Падун став найкращим молодим гонщиком туру. У загальному заліку багатоденки Падун на 6 секунд випередив бельгійця Бена Хермансен і на 15 секунд – британця Джеймса Нокса.

Також повідомлялося, що українка Яна Беломоїна взяла "срібло" чемпіонату Європи з маунтинбайку. 26-річна спортсменка поступилася тільки Йоланда Нефф зі Швейцарії. На третьому місці в чеському Брно фінішувала німкеня Елізабет Брандау. Для Беломоїна це вже друга медаль чемпіонатів Європи за три роки. Нагадаємо, в 2017-му українка завоювала "золото".