Норвежець виграв спринт, але француз наближається до перемоги в Кубку світу, а Підручний – в ТОП-20

12 березня 2020, 17:47
Також в першій тридцятці стріляв без промахів Артем Прима

Йоханнес Тінгес Бе / Фото: Reuters

Норвезький біатлоніст Йоханнес Бе виграв спринт на восьмому і останньому етапі Кубка світу в цьому сезоні. Минулорічний переможець загального заліку став першим в фінському Контіолахті, який закриває змагальний рік. У календарі ще значився Холменколлен, проте фінальний етап Кубка світу з біатлону в Норвегії не відбудеться через коронавируса . Кращий з українців – Дмитро Підручний сьогодні потрапив в топ-20.

Бе-молодший без єдиного промаху пройшов два вогневі рубежі і, як завжди, був гарний ходом по дистанції. Його головний конкурент в боротьбі за перемогу в Кубку світу француз Мартен Фуркад також безпомилково працював на вогневих рубежах, але втік повільніше і фінішував другим. Проте Мартен вигравши малий Кришталевий глобус у спринті і наблизився до великого – вже восьмого в кар'єрі. Замкнув трійку ще один француз – відкриття сезону Емелі Жаклен.

Кращий з українців Дмитро Підручний з одним колом штрафу фінішував на 19 місці – на такій же позиції він йде і в загальному заліку. Артем Прима стріляв чисто, але ходом значно поступився капітану збірної України і опинився 22-м. У гонка-переслідування також потрапив Руслан Ткаленко – 55 місце.

Йоханес Бе и Мартен Фуркад / Фото: Reuters

14 березня біля чоловіків запланована гонка переслідування, якщо її не скасують через загрозу коронавируса. Відзначимо, що організатори етапу в Контіолахті вже пішли на безпрецедентні заходи безпеки. Змагання першого дня пршлі без глядачів. Прес-конференції скасували, а журналістам заборонили підходити до спортсменів ближче, ніж на один метр. Після гонок буде проходити тільки квіткова церемонія.

Раніше ми повідомляли, що кращий спортсмен України пообіцяв вибити для біатлоніста Підручного квартиру