Норвегія виграла загальний залік Кубка націй в біатлоні за підсумками сезону

22 березня 2018, 18:08
Збірна України пропускає останній етап і займає восьме місце в заліку Кубка націй

Норвежці перемогли в заліку Кубка націй з біатлону. Фото AFP

Біатлоністи збірної Норвегії перемогли в загальному заліку Кубка націй за підсумками сезону 2017/18 Кубку світу з біатлону.

У четвер на фінальному етапі Кубка світу, що пройшов у Тюмені, завершилася остання гонка, що йде в залік Кубка націй у чоловіків. Нею став спринт, де переміг француз Мартен Фуркад. Украинские биатлонисты не принимали участия в гонке из-за бойкота соревнований в России.

Збірна Норвегії набрала за підсумками 18 гонок сезону 6458 очок, друге місце посіла команда Франції (6129), третє – збірна Німеччини (5910). В активі російської команди 5623 очка, а замикає першу п'ятірку команда Італії (5228).

Згідно з регламентом, збірні, які посіли з першого по п'яте місця в заліку Кубка Націй, мають право заявляти на індивідуальні та спринтерські гонки наступного сезону Кубка світу до восьми біатлоністів, а стартувати можуть до шести спортсменів. Збірна України йде на восьмому місці (3865 очок).

Збірна України з біатлону не поїхала на етап Кубка світу в Тюмень, оскільки було прийнято рішення, що всі українські збірні будуть бойкотувати змагання в Росії. Раніше ми повідомляли, що олімпійська чемпіонка Юлія Джима думає про завершення кар'єри і може провести останню гонку на військовому чемпіонаті світу.

Раніше українська біатлоністка Олена Підгрушна зізналася, що в біатлоні є дівчата з нетрадиційною сексуальною орієнтацією. Капітан збірної України уточнила: в нашій команді таких спортсменів немає.