Неймар забив гол у ворота "Бордо" і побив 45-річний рекорд аргентинця

3 грудня 2018, 12:41
Бразильський форвард "ПСЖ" наколотив 30 м'ячів в 32 матчах чемпіонату Франції

Рекордний гол Неймара в ворота "Бордо". Фото: AFP

У матчі  15-го туру чемпіонату Франції з "Бордо" футболісти "ПСЖ" хоч і перервали свою рекордну переможну стартову серію з 14-ти поєдинків, зігравши внічию – 2:2, у складі парижан знайшлася людина, яка на ходу встановила новий рекорд. Це бразилець Неймар, який, відкривши рахунок в матчі на 34-й хвилині, оновив досягнення чемпіонату Франції, що трималося 45 років.

Статистика бразильця в Лізі 1 – 30 голів в 32 матчах (плюс 19 гольових передач, але це зараз не суттєво), що є найкращим показником для стартового розгону бомбардирів чемпіонату Франції. Нагадаємо, що минулого сезону Неймар забив 19 м'ячів в 20 матчах, цього – 11 в 12-ти.

Попередній рекорд належав аргентинському бомбардиру Карлосу Б'янкі, який в сезоні-1973/1974, перебравшись з "Велес Сарсфілд" до "Реймса", забив 30 м'ячів за 33 поєдинки. Пізніше Б'янкі грав і за "ПСЖ", а взагалі з 1973-го по 1980 роки забив 179 голів (220 матчів) в Лізі 1 і серед ТОП-10 бомбардирів чемпіонату Франції має найкращий коефіцієнт ефективності – 0,8 гола за гру.

У Неймара зараз цей показник ще крутіше – 0,9375, але бразильцеві потрібно забивати ще і в наступному турі, інакше він після 33 матчів лише повторить показник Б'янкі – знаменитого згодом тренера, який вигравав Кубок Лібертадорес (1994, 2000, 2001, 2003) і Міжконтинентальний кубок (1994, 2000, 2003) з "Велес Сарсфілдом" і "Бока Хуніорс".

Раніше ми повідомляли, що Неймар став найкращим бомбардиром Ліги чемпіонів серед бразильців за всі роки.