Тиждень в історії спорту: відзначаємо 107 років клубу Пеле і 18 років найбільшій перемозі в футболі

Цей тиждень подарував нам народження "Сантоса" і перший марафон на сучасних Олімпіадах

Пеле / Фото: AFP

Нинішній тиждень багатий на дні народження знакових подій в світі спорту. "Сегодня" вибрали найцікавіші з них, починаючи з дев'ятнадцятого століття.

8 квітня 1996

"Шарлотт Хорнетс" перервали рекордну домашню 44-матчеву серію перемог "Чикаго Буллз" в НБА (98:97). У "биків" 40 очок набрав, але промазав вирішальну "двушку", Майкл Джордан, який є власником "Шарлотт Хорнетс".

10 квітня 1896

Грецький бігун Спиридон Луїс виграв перший марафон на сучасних Олімпіадах. Час: 2:58:50. На останніх Іграх 2016 кенієць Кіпчоге пробіг 42 км 195 м на 50 хвилин швидше.

Спиридон Луїс

11 квітня 2001

Найбільша перемога в матчі футбольних збірних: в кваліфікації ЧС Австралія розібрала Американське Самоа з рахунком 31:0. З 13 рекордними голами від Арчі Томпсона. Хронометристи збилися, табло наприкінці показувало 32:0, але ФІФА пізніше відкоригував рахунок. З 20 гравців команди Американського Самоа, тоді останньої, 203-ої у рейтингу ФІФА, через проблеми з паспортами приїхав тільки воротар, деякі з наспіх зібраних вперше грали 90 хвилин, було троє 15-річних.

14 квітня 1912

Після 14-годинних зборів над швейцарською пекарнею в Сантосі створений ФК, де виросте Король футболу Пеле. До речі, син першого президента "Сантоса" – Арі Патуска, тоді відісланий вчитися на бухгалтера до Швейцарії, став першим видатним бразильським легіонером в Європі: чемпіоном Швейцарії і гравцем міланського "Інтера".

Як повідомлялося раніше, Король футболу Пеле був госпіталізований в Парижі. 78-річного бразильця доправили до однієї з лікарень після нападу правця і лихоманки. Пізніше Пеле заявив, що він знову готовий грати в футбол.