Названо фіналістів в боротьбі за звання кращого легкоатлета року

9 листопада 2016, 17:15
У чоловіків в трійку потрапили Усейн Болт, Мо Фара і Уейд ван Нікерк, у жінок – Алмаз Аяна, Елейн Томпсон і Аніта Влодарчик

"Ракета" Усейн Болт потрапив до трійки кращих. фото AFP

Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) оголосила трійки фіналістів голосування за звання легкоатлетів року у чоловіків і жінок.

Голосування стартувало в жовтні, в ньому брали участь члени ради IAAF, члени міжнародних і національних легкоатлетичних федерацій, провідні спортсмени, представники міжнародної преси, офіційні партнери IAAF, а також вболівальники, які вибирали трьох кращих з 10 претендентів у чоловіків і у жінок.

ЧОЛОВІКИ. Фіналістами стали дев'ятиразовий олімпійський чемпіон ямайський спринтер Усейн Болт, на Олімпіаді 2016 завоював три медалі вищого ґатунку (на дистанціях 100 і 200 метрів, а також в естафеті 4×100 м), чотириразовий переможець Олімпійських ігор бігун Мо Фара з Великобританії, який в Ріо -де-Жанейро зміг захистити титули, завойовані чотири роки тому в Лондоні (в бігу на 5000 і 10 000 метрів), і чемпіон Ріо південноафриканський спринтер Уейд ван Нікерк (біг на 400 метрів).

ЖІНКИ. Фіналістками стали чемпіонка Ігор 2016 в бігу на 10 000 метрів і бронзовий призер на дистанції 5000 метрів ефіопка Алмаз Аяна, дворазова чемпіонка (біг на 100 і 200 метрів) і срібна медалістка Ріо (естафета 4х100 метрів) Ямайка Елейн Томпсон і переможниця ОІ-2016 метанні молота полька Аніта Влодарчик.

Імена переможців будуть озвучені на урочистій церемонії в Монако 2 грудня.