Напередодні "класико": як "Шахтар" і "Динамо" грали між собою в поточному сезоні

31 травня 2020, 12:17
У поточному сезоні команди вже встигли зіграти між собою чотири матчі

/ Фото: Офіційний сайт ФК "Шахтар"

Нарешті ми дочекалися відновлення чемпіонату України! І відразу ж в першому турі після завершення карантину на уболівальників чекає незабутнє видовище – супердвобій між донецьким "Шахтарем" і київським "Динамо". Матч відбудеться 31 травня в Києві в НСК "Олімпійськи", початок – 17:00. "Шахтар" – "Динамо" онлайн трансляціядоступна на нашому сайті, дивитись гру в інтернеті можно на oll.tv.

У поточному сезоні команди вже встигли зіграти між собою чотири матчі. Напередодні чергового "українського класико" пропонуємо згадати перипетії тих поєдинків.

Суперкубок України. "Динамо" – "Шахтар" 2:1

Гранди українського футболу відкривали сезон матчем за Суперкубок в Одесі. Рахунок у матчі було відкрито перед самою перервою. Після подачі кутового Артем Бесєдін вибив м'яч прямо на ногу Алану Патріку, і бразилець потужним ударом відправив м'яч у сітку воріт Дениса Бойка. Поєдинок йшов до перемоги "гірників", але за 10 хвилин до фінального свистка кияни перевернули все з ніг на голову. Спочатку Микита Бурда після кутового ударом головою зрівняв рахунок, а через три хвилини Денис Гармаш незбагненним чином пробив по воротах, падаючи на газон.

Чемпіонат України. "Динамо" – "Шахтар" – 1:2

Наступного разу команди зустрілися всього через два тижні, цього разу вже в рамках чемпіонату. Перед цим кияни програли "Брюгге" в Лізі чемпіонів, тому не мали права на помилку. Але інша думка було у "гірників" – гості здобули перемогу завдяки голам Жуніора Мораеса і Марлоса і взяли реванш за поразку в Суперкубку. Кияни змогли тільки скоротити відставання зусиллями Жерсона Родрігеса. Через три дні "Динамо" вилетіло з Ліги чемпіонів, і Олександр Хацкевич був відправлений у відставку.

Кубок України, 1/8 фіналу. "Динамо" – "Шахтар" – 2:1

Вперше за довгий час жереб звів наших грандів уже в 1/8 фіналу національного Кубка. Кияни на той момент вже практично вибули з чемпіонської гонки, тому всі сили були кинуті на Кубок України. В середині першого тайму Сергій Сидорчук феноменальним ударом вивів господарів поля вперед. Динамівцям вдавалося вдало відбиватися практично до фінального свистка, але на останніх хвилинах зустрічі Шепелєв заробив червону картку і залишив свою команду в меншості, а через дві хвилини Тарас Степаненко вирівняв рахунок на табло і перевів гру в додатковий час.

Але вже в першому екстратаймі Степаненко перетворився з героя на антигероя, заробивши повторне видалення. У рівних складах кияни знову вийшли вперед після голу Дениса Попова головою і цього разу зуміли втримати рахунок до фінального свистка.

Чемпіонат України. "Шахтар" – "Динамо" – 1:0

Останній на даний момент матч між "Шахтарем" і "Динамо" запам'ятався більше скандалом, ніж самою грою. По ходу зустрічі вболівальники київського клубу ображали капітана "гірників" Тайсона на расовому ґрунті, той не витримав і показав їм середній палець. Матч на час довелося зупинити, поки пристрасті на полі і трибуни не вляглися, а арбітр показав Тайсону червону картку за неспортивну поведінку. Що стосується самої гри, то мінімальну перемогу підопічним Луїша Каштру приніс єдиний гол Сергія Кривцова.

Таким чином, в поточному сезоні статистика протистояння "Динамо" і "Шахтаря" рівна – обидві команди здобули по дві перемоги. При цьому у киян перемогу і поразку на свій рахунок записали і Олександр Хацкевич, і Олексій Михайличенко. Правда, динамівці ще жодного разу не перемагали в рамках Прем'єр-ліги.

Раніше президент київського клубу заявив, що поєдинок "Шахтар" – "Динамо" буде як товариська зустріч.