"Моцарт настільного тенісу" Ян-Уве Вальднер завершив кар'єру

12 лютого 2016, 16:06
Один з кращих тенісистів в історії завершив кар'єру у віці 50 років

Останній матч Вайлднера в профі. фото facebook

Ян-Уве Вальднер, якого вважають найбільшим гравцем в історії настільного тенісу, офіційно завершив свою кар'єру. Переможець Олімпійських Ігор, чемпіон світу і Європи, жива легенда настільного тенісу – Ян-Уве Вальднер в останній раз вивів свій клуб у матчі фінального раунду шведської ліги.

10 років тому Вальднер закінчив виступи за національну команду, але продовжував грати в клубних змаганнях. Вальднер – один з чотирьох гравців в історії настільного тенісу, кому вдалося взяти "Гранд Слем" – виграти комбінацію з чемпіонату Світу, Кубка Світу і одиночного розряду Олімпійських Ігор. Крім нього в списку фігурують лише китайці – Лю Голян, Конг Лінгхуй і Чжан Цзіке.

Першу зі своїх незліченних медалей великий швед виграв в 1989 році, перемігши на чемпіонаті Світу в Дортмунді. З тих пір він став володарем 11 титулів чемпіона Європи, сім раз наводив на вершину свою національну команду, а також шість разів перемагав на чемпіонатах Світу – двічі в одиночному розряді, і чотири рази – в командному. Але самий пік його кар'єри припав, звісно, на Олімпійські Ігри в Барселоні в 1992 році – саме тоді він здобув головну перемогу в своєму житті.

"Моцарт настільного тенісу", як його ще часто називають, має 37 медалей різних змагань найвищого рівня.