Мартен Фуркад перевершив легендарного біатлоніста Бйорндалена

22 березня 2018, 18:53
Фуркад в рекордний сьомий раз виграв Великий кришталевий глобус, побивши рекорд норвезького спортсмена

Мартен Фуркад. Фото: Getty

Французький біатлоніст Мартен Фуркад став володарем Великого кришталевого глобуса в сезоні-2017/18 Кубка світу з біатлону.. Перемогу в загальному заліку біатлоніст забезпечив завдяки виграшу спринту на заключному етапі в Тюмені. Його головний переслідувач – норвежець Йоганнес Бо – зайняв 14-те місце.

Незважаючи на те, що відставання Бо від Фуркада становить 82 бали, а в останніх гонках можна набрати 120, норвежець точно не дотягнеться до Великого кришталевого глобуса. У підсумковий залік не йдуть два гірших результату в сезоні. У Фуркада гарантовано спишеться пропущений спринт в Контіолахті і найгірший результат в останніх гонках (якщо француз двічі буде на подіумі, то обнуляться 48 очок за одну з бронзових гонок). Таким чином, навіть пропустивши гонку переслідування і мас-старт, Фуркад не опуститься нижче позначки 1056 балів. Бо ж в разі двох перемог втратить 49 балів (за 19-те і 14-те місця) і отримає максимум 1 045 очок.

Для Мартена Фуркада це сьома поспіль перемога в загальному заліку Кубка світу. Також він сьогодні виграв і Малий кришталевий глобус у спринті, обійшовши Йоганнеса Бо всього на два очки. Крім того, в нинішньому сезоні Фуркад став переможцем заліку індивідуальних гонок (четвертий раз в кар'єрі), а також лідирує в заліках мас-старту і гонки переслідування. В обох дисциплінах біатлоністам залишилося провести по одній гонці в Тюмені.

Таким чином, Фуркад встановив рекорд за кількістю перемог в загальному заліку Кубка світу, обійшовши досягнення Уле-Айнара Бйорндалена, який шість разів вигравав Великий кришталевий глобус. За чотири перемоги – у Рафаеля Пуаре і Франка Ульріха. Рекорд у жінок – шість перемог – належить шведці Магдалені Форсберг.

Зазначимо, що загальний залік Кубка націй виграла збірна Норвегії.