Кращі спортсмени року в Україні – згадуємо головні перемоги 2017!

7 січня 2018, 09:35
Українські спортсмени в році, що минає били рекорди і суперників, і назбирали цілий урожай нагород

У 2017 році українські спортсмени збирали медалі на чемпіонатах світу і Європи, захищали чемпіонські пояси в профі-боксі і брали трофеї в тенісі. Андрій Ярмоленко заграв новими фарбами в "Боруссії", а Олександр Хижняк став найкращим боксером чемпіонату світу.

Ми підготували для вас список найуспішніших спортсменів 2017 року різних видах. І спеціально не виділяли когось одного в якості кращого. Вибору за вами – голосуйте в кінці матеріалу.

Олег Верняєв
спортивна гімнастика, 24 роки

Олімпійський чемпіон Ріо-2016 не втратив мотивації в цьому році. Олег привіз букет медалей з основних стартів. Завоював "срібло" чемпіонату світу на брусах, став дворазовим чемпіоном Європи (багатоборство, бруси), додав континентальну "бронзу" в опорному стрибку і переміг в загальному заліку Кубка світу.

Ложка дьогтю – прийдешні дві операції: на плечі і нозі. Через них Олег пропустить весь наступний сезон.

Віктор Вихрист
бокс, 25 років

Супертяж приніс Україні золоту медаль домашнього чемпіонату Європи в Харкові. У фіналі категорії 91+ кг Віктор переміг спаринг-партнера Ентоні Джошуа англійця Фрезера Кларка одноголосним рішенням суддів – 5:0.

Талантом боксера захоплюється Володимир Кличко, який запрошував Віктора в свій тренувальний табір. І після фіналу чемпіонату Європи Вихриста одним з перших привітав саме Кличко.

Олександр Долгополов
теніс, 29 років

Довгий час Олександр Долгополов утримує звання першої ракетки України. Цей рік завершив на 38-му місці в рейтингу АТР. І заробив майже мільйон доларів.

Тричі за рік грав у фіналах АТР (повторивши своє досягнення 2012-го року) – виграв змагання в Аргентині і програв в Швеції і Китаї. У жовтні достроково завершив сезон через проблеми зі здоров'ям.

Георгій Зантарая
дзюдо, 30 років

Через шість років Зантарая знову виграв чемпіонат Європи. За "золото" українець боровся зі словенцем Адріаном Гомбочем, який на Олімпійських іграх в Ріо бився за "бронзу", але залишився без медалі. Зантарая переміг іппоном.

Міг Зантарая розжитися і на "бронзу" чемпіонату світу, проте в медальній сутичці програв Талу Флікеру з Ізраїлю.

Павло Коростильов
стрільба, 20 років

Чемпіон Юнацьких Олімпійських ігор-2014, вистрілив вже і на дорослому рівні. На чемпіонаті Європи Коростильов виграв дві індивідуальні золоті медалі – у стрільбі з малокаліберного пістолета на дистанціях 25 і 50 метрів. А також два "золота" в командних змаганнях.

Крім того, Коростильов виграв Кубок світу у стрільбі з пневматичного пістолета з дистанції 10 метрів, випередивши чотириразового олімпійського чемпіона корейця Чин Джон О.

Василь Ломаченко
бокс, 29 років

Три бої за рік – і троє суперників відмовляються від продовження поєдинку. Вася жартує: "Можете називати мене Номасченко". No Mas ("більше не треба") – це фраза, яку говорять, коли боксер відмовляється продовжувати бій.

Ломаченко достроково переміг Сосу, Марріагу і Рігондо, захистив пояс WBO і увійшов до трійки кращих боксерів світу серед профі незалежно від вагових категорій.

Олександр Пелешенко
важка атлетика, 23 роки

Два роки поспіль Олександру немає рівних в Європі. Перемогу на ЧС-2016 у Фйорді Пелешенко закріпив в Спліті-2017. У сумі за рік додавши 14 кілограм.

А восени Олександр Пелешенко став чемпіоном України з національним рекордом – 394 кг. Цікаво, що це всього на два кілограми менше світового рекорду, який належить чемпіону Олімпійських ігор 2016 іранцю Кіаноуш Ростамі (396 кг).

Ігор Радивілов
спортивна гімнастика, 25 років

У Монреалі Радивилів в опорному стрибку завоював "срібло" чемпіонату світу, поступившись першим місцем лише однієї тисячної бала. "Значить, є над чим працювати, значить, я щось не так зробив, не так приземлився, може, десь перехвилювався. Коли така відповідальність, і ти відчуваєш, що мета зовсім поруч, дуже складно нерви зібрати в одну купу", – говорив нам після ЧС Радивилів.

А ще в цьому році Ігор виграв "бронзу" чемпіонату Європи у вправах на кільцях. І двічі був визнаний спортсменом місяця в Україні.

Михайло Романчук
плавання, 21 рік

Успішним видався рік для українського плавця Михайла Романчука. Він виграв срібну медаль на чемпіонаті світу (1500 м), став чемпіоном Європи на короткій воді і привіз три нагороди ("золото" і два "срібла") з Універсіади.

До речі, Михайло не проти повторити заплив Майкла Фелпса проти акули. "Якби колись з'явилася можливість, взяв би участь у подібному проекті", – зізнався нам Ромачук.

Олександр Усик
бокс, 30 років

Український боксер важковаговик в квітні захистив чемпіонський пояс WBO, перемігши за очками Майкла Хантера. Потім погодився на участь у Всесвітній боксерській суперсерії. У чвертьфіналі Олександр виграв у німця Марка Хука технічним нокаутом. У наступному поєдинку Усик може завоювати другий чемпіонський пояс – за версією WBC. Потрібно перемогти в Ризі чемпіона з Латвії Майріс Брієдіс.

Олександр Хижняк
бокс, 22 роки

Кращий боксер чемпіонату світу незалежно від вагової категорії – це українець Олександр Хижняк. На ЧС-2017 Хижняк провів чотири поєдинки в категорії до 75 кг. Спочатку без проблем розібрався зі словаком Андрієм Чемезом, потім перебоксував чемпіона Британії Бенджаміна Вайтекера, після чого пройшов американця Троя Іслея в півфіналі, а в фіналі зійшовся з бронзовим призером чемпіонату Азії Абільханом Аманкулом і не залишив казахстанцям жодного шансу.

Крім того, в цьому році Олександр став чемпіоном Європи в Харкові.

Юрій Шестак
бокс, 24 роки

Уродженець Харкова Юрій Шестак виграв золоту медаль домашнього чемпіонату Європи в категорії до 60 кг. У фіналі український боксер переміг роздільним рішенням суддів росіянина Габіла Мамедова. "Витяг бій чисто на характері", – прокоментував фінал тренер боксера Валерій Даниленко.

Андрій Ярмоленко
футбол, 28 років

Трансфер року в українському футболі. Андрій Ярмоленко за 25 мільйонів євро перейшов з "Динамо" в дортмундську "Боруссію". Почав без розкачки. Уже в другому своєму матчі вийшов в основному складі і забив приголомшливий гол "Тоттенхему" в Лізі чемпіонів. Всього на рахунку Андрія в Бундеслізі – 13 матчів (3 голи і 4 результативні передачі); в Лізі чемпіонів – 6 матчів (1 гол і 1 результативна передача); Кубок Німеччини – 2 матчі (2 голи). Результати могли бути і краще, але восени "Боруссію" настільки лихоманило, що команда звільнила тренера Боша.

Голосування: виберіть кращого спортсмена України у 2017 році!