Найкращі спортсменки 2018 року в Україні: голосування уболівальників

7 січня 2019, 10:40
Українські спортсменки минулого сезону збирали медалі та допомагали суперницям

2018 рік українські спортсменки провели гідно. У нас найкращий результат в тенісі за всю історію незалежності, наймолодша в історії чемпіонка світу з дзюдо, краща синхроністка світу, молода мама чемпіонка і Fair Play Award в легкій атлетиці.

Ми виділили десятку найуспішніших спортсменок 2018 року в різних видах спорту. А кращу з кращих ви можете обрати, проголосувавши в кінці матеріалу.

ДАР'Я БІЛОДІД (дзюдо). У вересні Дар'я перемогла іппоном японку Фуну Тонако і взяла "золото" чемпіонату світу. У 17 років! Білодід стала наймолодшою чемпіонкою світу за всю історію дзюдо, як серед чоловіків, так і серед жінок. Крім цього, Білодід виграла молодіжний чемпіонат світу і закінчила рік на першій сходинці світового рейтингу.

Інтерв'ю з Дариною Білодід: "Хлопці мене боялися, знаючи, що я займаюся дзюдо". Наймолодша переможниця ЧС розповіла "Сьогодні" про гуманітарне покликання, кексах замість побачень, про 31 грудня на підборах і про улюблений новорічний фільм.

ОЛЕНА КОСТЕВИЧ (стрільба). Повернувшись після народження дитини Олена виграла дві медалі чемпіонату світу: "золото" у стрільбі з пістолета з 25 м, а також "бронзу" з Олегом Омельчуком у змішаних змаганнях.

АЛЛА ЧЕРКАСОВА (вільна боротьба). Через вісім років Алла змінила "бронзу" чемпіонату світу на золоту медаль. У фіналі ЧС-2018 Черкасова у важкій сутичці вирвала перемогу у француженки Кумби Ларок.

Еліна Світоліна (теніс). У цьому сезоні Еліна піднімалася на третю сходинку рейтингу WTA – кращий результат в історії України. Виграла турніри в Брісбені, Дубаї і Римі. І поставила жирну крапку в сезоні, перемігши на Підсумковому чемпіонаті WTA.

ЄЛИЗАВЕТА ЯХНО (синхронне плавання). Міжнародна федерація плавання визнала Яхно кращою синхроністкою світу 2018 року. У цьому сезоні Єлизавета завоювала сім нагород на чемпіонаті Європи в Глазго – одну золоту, п'ять срібних і одну бронзову. Таким чином, в 20 років Яхно є триразовим призером Європейських ігор, чотириразовим призером чемпіонату світу і семиразовим призером чемпіонату Європи.

НАТАЛІЯ ПРИЩЕПА (легка атлетика). Стала першою в історії спортсменкою, якій вдалося захистити титул чемпіонки Європи на дистанції 800 метрів. Крім того, в кінці року Наталя отримала нагороду Fair Play Award за свій вчинок по відношенню до бельгійської суперниці Рені Айкенс. Під час забігу вже на фінішній прямій Рені впала. Наталя, завершивши дистанцію, повернулася до бельгійки, допомогла їй піднятися і таки перейти фінішну лінію.

АНЖЕЛІКА ТЕРЛЮГА (карате). У новому олімпійському виді спорту Анжеліка в цьому сезоні лідирувала в світовому рейтингу і стала чемпіонкою Європи, перемігши у фіналі хорватку Алесандру Хасані.

ОЛЬГА ХАРЛАН (фехтування). Третій раз у своїй кар'єрі Ольга виграла загальний залік Кубка світу з фехтування на шаблі. А в командних змаганнях взяла "срібло" чемпіонату Європи.

АННА ОХОТА (бокс). У цьому році Анна виграла чемпіонат України в категорії до 48 кг, потім завоювала "бронзу" чемпіонату Європи і "срібло" чемпіонату світу.

МАРІЯ БОВА (бокс). Чемпіонка світу-2012 в нинішньому сезоні Бова виграла чемпіонат України в категорії до 64 кг, потім завоювала "бронзу" чемпіонату Європи і "срібло" чемпіонату світу.