Кожен чемпіон Олімпіади-2016 з Узбекистану отримає $200 тис.

26 липня 2016, 12:50
Уряд країни збільшив удвічі ціну олімпійського "золота"

Олімпійські нагороди. фото AFP

Кожен спортсмен з Узбекистану, який завоював золоту медаль на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро, отримають винагороду в розмірі $200 тис.

Спортсмени, що завоювали золоту медаль, отримають винагороду в розмірі $200 тис., срібну медаль – $100 тис. і бронзову медаль – $75 тис. На Олімпіаді в Лондоні в 2012 році розмір призових становив $100 тис., $75 тис. і $50 тис. відповідно.

До збірної Узбекистану на Іграх в Ріо включено 70 спортсменів, які будуть представлені в 13 видах спорту. Прапороносцем команди на церемонії відкриття Ігор обраний боксер Баходір Жалолов.

На попередніх Іграх в Лондоні збірна Узбекистану завоювала чотири медалі. "Золото" приніс борець вільним стилем Артур Таймазов у ваговій категорії до 120 кілограмів, став триразовим олімпійським чемпіоном. Три бронзові медалі спортсмени Узбекистану завоювали в змаганнях із дзюдо, боксу та вільної боротьби.

Спортсмени Узбекистану почали виступати на Олімпіадах національною командою з 1996 року. За цей час вони виграли 20 нагород – 5 золотих, 5 срібних і 10 бронзових медалей.