Відому скрипачку Ванессу Мей дискваліфікували на 4 роки через фальсифікації результатів перед Сочі-2014

11 листопада 2014, 14:36
В Сочі Мей виступала в змаганні гірськолижників

Спуск Ванесси Мей в Сочі-2014. фото AF

Міжнародна федерація лижних видів спорту (FIS) дискваліфікувала на чотири роки всесвітньо відому скрипачку Ванессу Мей за те, що вона порушила правила кваліфікаційних змагань перед Олімпіадою в Сочі.

Ванесса Мей взяла участь у змаганнях гірськолижниць на Олімпійських іграх в Сочі, зайнявши 67-ме місце в гігантському слаломі. Мей за підсумками двох спроб відстала від завоювала "золото" словенки Тіни Мазе на 50,10 секунди і посіла останнє місце серед фінішували спортсменок. На гірськолижній трасі в Сочі спортсменка виступала за Таїланд, вона вийшла на старт під прізвищем батька – Ванакорн.

Раніше декілька чиновників були покарані за те, що допомогли сфальсифікувати результати.

Щоб заробити необхідні для відбору на ОІ очки, Ванесса Мей повинна була виступити на змаганнях в Швеції, Норвегії, Словенії та Швейцарії. Асоціація лижного спорту Словенії заявила, що знайдені докази того, що результати, які Мей показала в Словенії в січні, були сфальсифіковані під впливом тайських гірськолижних чиновників.

FIS зазначила, що без набраних нечесним шляхом очок Мей не виконала б умов відбору на Олімпіаду.

Спеціальна комісія FIS з'ясувала, що результати кваліфікаційних стартів, що проходили в січні, були змінені. FIS також діскваліфіровала причетних до скандалу словенських чиновників Борута Хробата (два роки), Матьяжа Голтежа, Владо Макуц, Уроша Шінковеца (усі – один рік) і італійця Фабіо Де Кассано (один рік).