Підсумки регулярного чемпіонату УХЛ: 827 забитих шайб і 53 "рівних" матчі

6 березня 2017, 18:22
Виконавчий директор УХЛ Сергій Варламов підвів попередні підсумки чемпіонату

Трофей Української хокейної ліги

У неділю, 5 березня, були зіграні останні матчі регулярного чемпіонату Української хокейної ліги (УХЛ).

"Чемпіонат складався з 40 турів, а розділений був на 8 кіл. Таким чином, кожен клуб по 8 разів зустрічався з кожним із суперників. 4 рази – вдома, 4 – в гостях. Всього – 40 матчів. У цілому ж, регулярний чемпіонат складався з 120 поєдинків, зіграно з яких було 118. Не відбулося всього 2 матчі, в яких з технічної поразки було зараховано "Дженералз" і "Витязю".

У цьому сезоні в регулярному чемпіонаті усіма командами було закинуто 827 шайб. Якщо розділити на кількість матчів, то це, в середньому, 7 голів за одну гру. Значно зросла кількість ігор, де різниця в рахунку не перевищувала 2-х шайб. А саме – 53 таких гри. Це кращий показник для чемпіонату України за останні роки.

В першу чергу це говорить про те, що вдалося зменшити прірву в рівні клубів, яка була видна неозброєним оком навіть в минулому році. Боротьба стала наполегливіше, рахунки – бойовими. Найкращий приклад – суботній поєдинок першої та п'ятої команд – "Кременчука" і "Білого Барса". У грі, де "Кременчук" обов'язково потрібна була перемога, щоб виграти регулярний сезон, їм вдалося здолати суперника з рахунком 1:0.

Згідно з регламентом, перша команда регулярного чемпіонату зустрінеться з четвертою. Ми говоримо про пару "Кременчук" – "Дженералз", а друга зіграє з третьою – "Донбас" і "Кривбас". Перші два матчі півфінальної і фінальної серії пройдуть на майданчиках тих клубів, які зайняли більш високі позиції за підсумками регулярного сезону. Старт плей-офф – 8 березня. Що стосується матчу за бронзові нагороди, то його не буде, а медалі дістануться команді, яка посіла більш високе місце в регулярному чемпіонаті", – підвів підсумок зіграного чемпіонату Сергій Варламов.

З додаткових моментів слід виділити два нововведення по плей-офф – систему Coach Challenge і додаткові 20-хвилинні періоди.

"Крім того, ми плануємо впровадити на плей-офф так званий Coach Challenge. Ми намагаємося брати тільки краще від НХЛ і європейських чемпіонатів, де подібна система успішно використовується. Це дозволить командам вирішувати, хто сильніший на майданчику, в той же час практично звівши до нуля шанс помилок іззовні.

Головний тренер клубу один раз в кожному матчі зможе попросити арбітрів подивитися по відео один спірний епізод, пов'язаний зі взяттям воріт, або запросити 30-секундний тайм-аут. В принципі це нагадує теніс, де гравець може попросити арбітра подивитися повтор спірного моменту і уточнити своє рішення. У хокейному матчі у тренера така можливість тільки одна.

Що стосується додаткового часу або серії буллітів, то їх в плей-офф не буде. У разі, якщо в основний час буде зафіксована нічия, команди будуть виявляти найсильнішого в додатковому 20-хвилинному періоді. Гра триватиме до тих пір, поки одна з команд не закине переможну шайбу ", – зазначив Варламов.