Підсумки фіналів на ЧС з легкої атлетики: Україна без медалі, нові рекорди від американців

6 жовтня 2019, 00:18
5 жовтня розіграли сім комплектів медалей

/ Фото: Reuters

У суботу в Досі на чемпіонаті світу з легкої атлетики пройшли фінали в семи дисциплінах: штовхання ядра і естафета 4х100 у чоловіків, а також біг на 500, 1500 метрів, естафета 4х100 і потрійний стрибок у жінок. Раніше ми розповідали, що чарівна Бех-Романчук впевнено "стрибнула" в фінал чемпіонату світу.

Штовхання ядра, чоловіки.

Цікаво, що в цій дисципліні у трьох призерів різниця в результаті всього один сантиметр. Так, золота медаль дісталася представнику з США Джо Ковачу. Спортсмен показав результат 22, 91 метра, встановивши рекорд чемпіонатів світу.

Друге і третє місця поділили американець Райан Крузер і австралієць Томас Волш з результатом 22,90 метра. Американець отримав срібло через більшу кількістіь спроб.

Потрійний стрибок, жінки.

Виграла турнір венесуельська легкоатлетка Юлімар Рохас з результатом 15,37 м. Другою стала представниця Ямайки Шаньєка Рікеттс – 14,92 м, а замкнула призову трійку Катрін Ібаргуен з Колумбії – 14,73 м. До речі, в цьому змаганні брала участь Ольга Саладуха, яка посіла п'яте місце.

Біг на 1500 метрів, жінки.

Тут перемогу здобула представниця Нідерландів Сіфан Хассан. Спортсменка фінішувала з часом 3: 51,95 хвилини, оновивши рекорд чемпіонатів світу на цій дистанції. Друге місце залишилося за кенійської спортсменкою Фейс Кіпьєгон, а третє за Гудаф Цегай з Ефіопії.

Біг на 5000 метрів, жінки.

А ось на забігу в 5 кілометрів був оновлений рекорд чемпіонату світу з легкої атлетики. Його володаркою стала кенійська спортсменка Хеллен Обірі. Вона пробігла дистанцію за 14: 26,72 хвилини.

На другому місці опинилася її співвітчизниця Маргарет Челімо Кіпкембой. Трійку лідерів замкнула представниця Німеччини – Констанц Клостерхалфен.

Естафета 4х100, жінки.

У жіночій естафеті 4х100 перемогу здобула Ямайка. Дівчата продемонстрували результ в 41.44 секунди. Друге місце за Англією – 41,85, а третє за США – 42,10.

Естафета 4х100, чоловіки.

У чоловіків же в цій дисципліні перемогу здобула збірна США. Спортсмени пробігли естафету 4х100 за 37,10 секунди. Другими до фінішу прийшли представники з Великої Британії – 37,36, а бронзу взяли японці – 37,43.

Розклад 5 жовтня на ЧС з легкої атлетики:

Пізно вночі пройде фінал марафону у чоловіка. Від України прийматиме участь Ігор Порозов.

Нагадаємо, що на даний момент збірна України завоювала одну медаль в Катарі – "срібло" у 18-річної Ярослави Магучіх, яка з особистим рекордом зійшла на п'єдестал пошани в стрибках у висоту.

Також ми розповідали, що манікюр української спортсменки став хітом чемпіонату світу в Катарі. Наталія Прищепа стала обличчям 800-метрівки. Її кадри облетіли всі провідні світові інформаційні агентства. Спортсменка звернула на себе увагу фотографів своїм манікюром.