Іспанія стала лідером за кількістю перемог в Кубку УЄФА/Лізі Європи

19 травня 2016, 14:40
Іспанські команди десять разів вигравали єврокубок

"Севілья" з трофеєм. Фото AFP

Перемога "Севільї" над "Ліверпулем" – 3:1 у фінальному матчі дозволила Іспанії обійти Італію за кількістю титулів в Кубку УЄФА/Лізі Європи УЄФА. Тепер в активі іспанських команд десять тріумфів у другому за значущістю єврокубку.

Клуби з Іспанії в останні роки домінують в турнірі, вигравши вісім розіграшів з 13 при двох поразках в фіналах. В рамках цієї серії п'ять перемог здобула "Севілья". "Валенсія" взяла трофей в 2004 році, а "Атлетіко" тріумфував в 2010-му і 2012-му.

Перемоги в Кубку УЄФА / Лізі Європи по країнах (в дужках – поразки у фіналах)
Іспанія – 10 (5)
Італія – 9 (6)
Англія – 7 (6)
Німеччина – 6 (8)
Нідерланди – 4 (2)
Португалія – 2 (5)

Довгий час в Кубку УЄФА/Лізі Європи не було рівних клубам з Англії. У першому фіналі турніру "Тоттенхем" обіграв "Вулверхемптон", а "Ліверпуль" взяв трофей в наступному розіграші. І тільки в 1974-му "Фейеноорду" вдалося перервати англійську серію.

У 80-90-х Кубок УЄФА пережив період домінування Італії: представники Серії А шість разів вигравали і ще чотири рази виступали у фіналах між сезонами 1988/89 і 1994/95.

У цьому столітті за справу взялася Іспанія. Команди з Прімери вісім разів вигравали турнір за останні 13 років. До цього єдиним іспанським клубом, який перемагав у Кубку УЄФА, був мадридський "Реал", який брав трофей в 1985 і 1986 роках.