Цікаві факти перед матчем за Суперкубок України: популярний швидкий гол, але не було жодного хет-трику

28 липня 2019, 12:18
Хроніка та статистика суперкубків України: кращі бомбардири, найрезультативніша команда, найшвидший гол і багато іншого

/ Фото: Офіційний сайт ФК "Динамо"

Суперкубок України з футболу в ювілейний, десятий раз приймає Одеса. Крім неї, трофей розігрувався так само в Полтаві (двічі), Сумах, Запоріжжі, Луганську та Львові. Жодного разу – у столиці. Сьогодні, 28 липня, в поєдинку зустрічаються перша і друга команди минулого сезону чемпіонату України – "Шахтар" vs "Динамо". Час початок зустрічі – о 21:00. На нашому сайті буде доступна текстова онлайн трансляція Суперкубка України "Динамо" – "Шахтар".

Хроніка і статистика Суперкубків: цікаві факти перед матчем

• У попередніх 15 титульних поєдинках було забито 39 м'ячів (в середньому 2,6 гола за гру). При цьому, найчастіше м'ячі забивалися в стартові 15 хвилин (9 разів)
  • Найрезультативніша команда Суперкубка – "Шахтар". На рахунку "гірників" 25 забитих м'ячів. Донеччани також є і авторами найбільшої перемоги в історії турніру – 7:1 над "Таврією" в 2010-му. А за рік до цього єдиний раз в історії Суперкубка глядачі взагалі не побачили забитих голів – після нульової нічиєї в основний час "Динамо" перемогло "Ворсклу" в серії пенальті. До речі, всього до післяматчевої лотереї справа доходила п'ять разів
  • Найбільш ранній гол був забитий в 2010-му – Олександр Гладкий поклав початок розгрому "Таврії" вже на другій хвилині. Пізніше всіх своє прізвище на табло записав Бернард, в 2015-му вразив ворота "Динамо" на четвертій компенсованій хвилині
  • П'ять разів на матчах Суперкубка оформлялися дублі. Їх авторами стали "гірники" Гладкий, Луїс Адріано, Фред і Феррейра, а також динамівець Михалик. Хет-трики ще ніколи не траплялися
  • Бомбардири Суперкубка України: 4 – Гладкий (ШД); 3 – Мілевський (ДК), Луїс Адріано, Фред (обидва ШД)
  • Червоні картки в суперкубкових поєдинках судді пред'являли шість разів, в тому числі дві – в минулому році, коли були видалені Микита Бурда і Ісмаїлі
  • Незважаючи на те, що "Шахтар" і "Динамо" – завсідники матчів за Суперкубок, в їх нинішніх складах лише три футболісти, що вже забивали в СК: Тайсон і Марлос в "Шахтарі" і Буяльський в "Динамо". Так що велика ймовірність того, що сьогодні з'являться нові лауреати

У міжсезоння у "Шахтаря" відбулася зміна тренера, замість Паулу Фонсеки прийшов Луїш Каштру: