Найгірша гонка українок: наші біатлоністки не потрапили в топ-10 естафети на Кубку світу

13 січня 2018, 16:46
Тільки Анастасія Меркушина зуміла закрити всі мішені без додаткових патронів

Фото AFP

Жіноча збірна України провела одну з найгірших естафет за останній час в рамках п'ятого етапу Кубка світу з біатлону сезону 2017/2018 в Рупольдінгу.

Неприємності для нашої збірної почалися вже на першому етапі, де виступала досвідчена Валя Семеренко, але навіть вона не змогла впоратися з хвилюванням. Уже на першій стрільбі вона використовувала два запасних патрона і опустилася на 21-ше місце.

На друге стрільбі Семеренко використала тільки один запасний патрон і підтяглася на 14-те місце.

На другий етап вийшла ще одна олімпійська чемпіонка Юлія Джима. Але, на жаль, і вона не змогла похвалитися точною стрільбою – п'ять додаткових патронів на двох вогневих рубежах і проміжне 18-те місце. При цьому, наша біатлоністка програла своїм суперницям і в швидкості бігу.

Віта Семеренко на третьому етапі зменшила відставання від лідерів і підтягла нашу команду до першої десятки, хоч і припустилася трьох промахів.

Завершувати гонку випала честь Анастасії Меркушіній. На першому вогневому рубежі вона вперше за сьогодні серед наших біатлоністок відстрілялася чисто, а на другому допустила тільки один промах. Але в підсумку вона прийшла до фінішу 11-ою.

Це найгірший результат українок з 2010 року, коли наша жіноча збірна у цьому ж Рупольдінгу ставала 12-ою.

Золоті медалі в естафеті завоювали біатлоністки з Німеччини – до останнього вони вели боротьбу з Італією і випередили їх всього на 2,9 секунди. Бронзові нагороди дісталися команді Швеції.

У вчорашній чоловічій естафеті збірна України посіла 15-те місце

Нагадаємо, раніше в індивідуальній гонці дві українки увійшли в топ-5, лише трохи не дотягнувши до медалей. Юлія Джима стала четвертою, а слідом за нею фінішувала Валя Семеренко.

Перед цим в чоловічій індивідуальній гонці в топ-30 увійшов Дмитро Підручний, а легендарний Уле-Ейнар Бьорндален не пробився на Олімпіаду-2018.