Грачов: "Не можна "Янг Бойз" відпускати, адже ми у Львові довели, що сильніші за них на голову"

3 серпня 2016, 10:08
Експерт побоюється штучного газону в Берні і стандартів у виконанні швейцарців

Віктор Грачов. Фото ФК "Шахтар"

Колишній нападаючий донецького "Шахтаря" Віктор Грачов поділився очікуваннями від поєдинку своєї команди в третьому раунді кваліфікації Ліги чемпіонів проти швейцарського "Янг Бойз".

- Мене найбільше турбує штучне поле на стадіоні в Берні. Більшість гравців "Шахтаря" на синтетиці навіть ніколи і не тренувалося. Яка б не була погода: дощ, сніг – наші команди віддають перевагу природному газону. Тому може виникнути невеликий дискомфорт. Все-таки хоч би останнього покоління ця штучна трава не була, але на ній м'яч все-таки трохи по-іншому летить, і відскік може бути непередбачуваним, і в підкат нормальний не підеш. За одне тренування до такого важко пристосуватися.

Якщо за ці 15-20 хвилин нам ще вдасться і самим забити – проти цього, напевно, ніхто заперечувати не буде

Що стосується самої гри, то тут все гранично просто: у швейцарців план один – вантажити м'ячі в штрафний майданчик на високого Оаро, щоб він там боровся, створюючи тиск, а двоє-троє півзахисників будуть вартувати на підборі. Ну і стандарти у виконанні швейцарців теж дуже неприємні. Ви ж бачили, вони навіть у львівському матчі йшли при стандартах по шість-сім осіб в нашу штрафну. А вдома так, напевно, всі польові гравці в цьому будуть брати участь. Зрозуміло, що господарі спробують забити швидкий гол. У "Шахтаря" завдання прямо протилежне: не дати забити в перші 15-20 хвилин. Думаю, в цьому випадку гра до середини першого тайму заспокоїться. Тому перші 20 хвилин треба максимально уважно і акуратно зіграти в обороні, намагатися менше фолити біля свого штрафного майданчика. Ну а якщо за ці 15-20 хвилин нам ще вдасться і самим забити – проти цього, напевно, ніхто заперечувати не буде (сміється). Контратаки потрібно включати з перших хвилин. Шкода, що Бернард вибув, але, думаю, Тайсон на його позиції зіграє не гірше, а швидкості так ще й додасть.

В принципі, всі гравці зараз в тонусі. Навіть ті, хто тільки з "Чорноморцем" зіграв свої перші матчі в сезоні: Ракицький, Кучер, Коваленко знаходяться в хороших кондиціях. Тому Фонсека вибирати є з кого, щоб виставити тих 11 футболістів, які забезпечать потрібний результат. Думаю, все буде нормально. Не можна цю команду відпускати, адже ми у Львові довели, що сильніші за них на голову.