Фуркад знову повернувся: француз виграв спринт під дощем без опору Бе і Підручного

10 січня 2020, 16:51
Найкращим у українців став Артем Прима, а старший Бе повертався, щоб пробігти штрафне коло

Мартен Фуркад / Фото: Reuters

Зі снігом біатлоністам на нинішньому Кубку світу не щастить. Після мук в штучному снігу Ансі на третьому етапі, і в Обергофі не особливо легше. Якщо жінки у вчорашньому спринті боролися в першу чергу з туманом, який погіршував видимість, то чоловікам все зіпсував дощ. Через зливу в Обергофі до гонки була підготовлена лише частина траси, організатори етапу змінили довжину кіл і хлопці бігли за таким маршрутом: 2,5 км – стрілянина лежачи – 2,5 км – 2,5 км – стрілянина стоячи – 2,5 км.

Зазначимо, що цей етап, як і наступні два, пропускає минулорічний переможець і лідер поточного Кубка світу норвежець Йоганнес Бе, який готується стати батьком. І його відсутністю сповна скористався головний конкурент француз Мартен Фуркад, які пройшли дистанцію не тільки без промахів, але і з кращим ходом. Другим став партнер Фуркада по команді Емелі Жаклен, що говорить і про хорошу роботу змащувальників французької збірної, які придумали, як боротися з цією мокрою кашею на трасі.

Міг втрутитися в боротьбу за нагороди Тар'єй Бе, але він не тільки промазав на стійці, а й спочатку забув піти на штрафне коло, через що потім довелося повертатися і втратити ще більше часу.

Пропускав спринт і капітан нашої чоловічої команди Дмитро Підручний, який займав 18-те місце в загальному заліку Кубка світу. 4 січня Підручний вдруге став батьком – дружина Ольга народила йому сина, якого назвали Володимиром. І тренер збірної України Юрай Санітра надав біатлоністи три дні відпустки, щоб він міг відвідати сім'ю. Зате першу гонку на Кубку світу з березня 2019 року біг екслідер "синьо-жовтих" Сергій Семенов, який сильно загнав себе в олімпійський сезон і досі намагається привести себе в порядок. Але поки тільки місце в ТОП-50. Найкращим з українців став Артем Прима, який з однією помилкою на стрільбі фінішував вельми високо – 15-м.

Завтра в Обергофі естафети і обіцяють значне похолодання.

Дивіться також, як чоловіча команда України потрапила до ТОП-6 в естафеті на Кубку світу