Фіни вибили діючих чемпіонів світу та вийшли на росіян на ЧС-2019

24 травня 2019, 00:11
Діючі чемпіони світу шведи програли фінам і вилетіли з плей-офф ЧС-2019

/ Фото: Reuters

Збірна Швеції програла команді Фінляндії у чвертьфіналі чемпіонату світу з хокею з рахунком 4:5 в овертаймі. У складі збірної Швеції відзначилися Йон Клінгберг, Патрік Хернквіст, Еліас Петтерссон, Ерік Густафссон. За фінів забили Ніко Міккола, Петтері Ліндбом, Яни Хаканпяя, Марко Анттіла, Сакарі Маннінен. У воротах чемпіонів світу шведів грав Хенрік Лундквіст. Ворота збірної Фінляндії захищав Кевін Ланкінен.

Раніше діючі чемпіони світу шведи посіли третє місце в групі B – п'ять перемог поспіль, дві поразки. Фіни посіли друге місце у групі А – п'ять перемог, дві поразки. Команда Юккі Ялонена набрала очки в шести матчах з семи на груповому етапі ЧС-2019. Шведи виграли два чемпіонати світу поспіль – 2017 і 2018 років. Фіни на ЧС-2018 вилетіли в 1/4 фіналу.

У паралельному матчі чехи розгромили німців і вийшли до півфіналу, де зіграють з Канадою. Водночас, фінам в 1/2 фіналу дістався головний фаворит – збірна Росії.

Фінляндія – Швеція – 5:4 ОТ (1:2, 2:2, 1:0, 1:0)
Голи: Міккола (Песонен, Маннінен), 1:00 (1:0); Клінгберг (Нюландер, Веннберг), 2:38 (1:1, бол); Хернквіст (Екман-Ларссон, Ларссон), 16:57 (1:2); Петтерссон (Ландсеког, Екман-Ларссон), 20:25 (1:3); Ліндбом (Маннінен, Песонен), 25:04 (2:3); Хаканпяя (Маннінен), 29:08 (3:3); Густафссон (Ландеског, Веннберг), 39:35 (3:4); Анттіла (Оямякі, Лехтонен), 58:31 (4:4); Маннінен, 61:37 (5:4)

Раніше у четвер збірна Канади обіграла Швейцарію у чвертьфінальному матчі ЧС-2019 з рахунком 3:2 в овертаймі. Переможна шайба на рахунку Марка Стоуна, який оформив дубль. Але раніше у складі "кленових листків" відзначився захисник Деймон Сіверсон, який зрівняв рахунок за 0,4 секунди до кінця основного часу! У швейцарців голи на рахунку форвардів Свена Андрігетто і Ніко Хішіра.

Ще в одному чвертьфінальному поєдинку чемпіонату світу з хокею збірна Росії обіграла команди США з рахунком 4:3 і вийшла до півфіналу.